Zdravý dom v Košiciach

Z každého rožku trošku alebo
tipy, na ktoré sme prišli pri stavbe a zariaďovaní domu.

Zdravý dom v Košiciach

Příspěvekod Yco » čtv 16 led, 2014 6:41 pm

Niekoľko krát som na tomto fóre citoval môj obľúbený portál zdravydom.sk.

A tak ma potešilo, že otvárajú svoju pobočku u nás. :)

Kancelária priamo v Košiciach je ešte síce v príprave, ale kolega, pán architekt Pavol Škombár, Vás rád privíta vo svojom rodinnom dome v Rozhanovciach.
Ten slúži aj ako vzorový pasívny dom.

Obrázek

Keďže pobočku takto oficiálne len rozbiehame a málo východniarov o nej zatiaľ vie, má Paľo aktuálne voľnejšie kapacity.

Vďaka tomu prvý dvaja z Vás majú možnosť získať teraz naše architektonicko - projekčné služby s komplet servisom na Východnom Slovensku so zvýhodnením 20% :)

Plus samozrejme stále platí naša:

Záruka spokojnosti na výslednú štúdiu

Ak nebudete spokojní, nič neplatíte :)

Pre predstavu, čo dokáže "naša pobočka - Paľo" na Východe, postupne pridávam návrhy na web:
Rodinný dom, Lorinčík

Obrázek

Rodinný dom, Belža

Obrázek

... a síce nie na Východe, ale zaujímavá realizácia:

Pasívny rodinný dom, Ostrava

Obrázek

A samozrejme už spomenutý Pasívny rodinný dom v Rozhanovciach

... a daľšie doplním...

Prvý dom na Východe síce už od Zdravého domu mať nebudete, ale môžete ako prvý využiť našu špeciálnu ponuku vyššie.

Tak mi rýchlo napíšte a spojím vás s kolegom, aby vás niekto nepredbehol. :)

Zatiaľ len vyberáte pozemok?
Pokojne sa ozvite tiež.

Robíme bezplatné poradenstvo pri výbere. Hlavne pre nízkoenergetické a pasívne domy je pozemok dôležitý, ale prekvapiť môžu na pozemkoch aj na prvý pohľad neviditeľné iné nepríjemnosti.

Napísať môžete aj na toto fórum. Váš záujem budem pánovi Lehockému a pánovi Škombárovi okamžite tlmočiť. 8-)
Yco

Re: Zdravý dom v Košiciach

Příspěvekod Yco » úte 20 kvě, 2014 10:17 am

Po prečítaní stránok, na ktorých autor prezentuje výstavbu prvého domu z vyššie uvedeného príspevku, mi dovoľte vrele ich odporučiť. Sú veľmi zaujímavé.

Najviac ma "pobavila" stránka opisujúca úpravu exteriéru
Kód: Vybrat vše
http://www.pasivnydom.tvojdom.eu/exterierove-upravy/
, z ktorej sa nakoniec vykľula aj veľmi neobvyklá finalizácia strechy:
Jedným z posledných dôležitých úkonov bolo zavezenie celej strechy a východnej steny zeminou. Išlo o vytvorenie akéhosi zemného valu, ktorý sa prirodzené zdvíhal z terénu na strechu. Bola to náročná úloha, keďže išlo o cca 100t hliny, robiť ručne to neprichádzalo do úvahy, takže nastúpila ťažká technika. Pri každom jej nájazde sme tŕpli, či to strecha, vydrží – vydržala aj hmotnosť hliny, aj hmotnosť mechanizmu. Kopec prirodzene zarástol a okrem stavebnej funkcie, plní aj ekologickú, estetickú a funkčnú. Pestujeme tam chutnú zeleninu, poskytuje pekný výhľad na kvitnúcu lúku a v zime sa deti majú kde sánkovať.

PARÁDA. V Rozhanovciach. :)
Yco

Zpět na Zaujímavosti