RSS feed

Lokalita Záhumnie

RSS feed

Příspěvekod Yco » stř 01 srp, 2012 9:47 am

V tejto sekcii plánujem publikovať všetky informácie na Internete, ktoré budú obsahovať kľúčové slová: "Krásna" OR "Na Hore" OR "na hore" OR "Na hore" OR "Pri Mlyne" OR "pri mlyne" OR "Pri mlyne" OR "Opácka" OR "Opacka" OR "Siplak" OR "Siplák" OR "Záhumnie" OR "Pri jazere" OR "pri jazere" OR "Pri Jazere" AND "Košice".
Ak máte nápad na ďalšie relevantné kľúčové slová, sem s nimi. ;)
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

Výskyt túlavých psov

Příspěvekod Yco » ned 12 srp, 2012 6:58 pm

Starosta Mestskej časti Košice - Krásna, Ing. Vladimír Saxa, vyzýva touto cestou všetkých občanov, aby zabránili voľnému pohybu svojich domácich miláčikov mimo svojho obydlia. V Krásnej sa totiž zaznamenal zvýšený výskyt túlavých psov, ktorí sú častokrát kŕmení robotníkmi na stavbách v nových lokalitách mestskej časti. Preto by bolo potrebné oboznámiť aj týchto, aby psov zbytočne nelákali na jedlo. Mestská časť viackrát do roka vykonáva odchyt psov prostredníctvom asanačnej služby. V prípade, ak zaznamenáte zvýšený pohyb psov vo svojom okolí, kontaktujte, prosím, asanačnú službu na tel. číslach 055/671 1018 alebo 0903 350 372, prípadne príslušníkov mestskej polície na tel. čísle 159. Ďakujeme za pochopenie.

Zdroj: kosicekrasna.sk
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

Podpora petície snáď v budúcnosti prinesie ovocie

Příspěvekod Yco » úte 14 srp, 2012 8:22 pm

V týchto dňoch nám pán primátor zaslal list týkajúci sa nedávnej petície za opravu ciest, okrem iného aj rekonštrukcie cesty na Košickú Polianku. Aj keď, ako sám píše, jeho odpoveď nie je celkom uspokojivá, môžeme aspoň dúfať, že splní svoj sľub čo sa týka plánovania v budúcom období a raz sa dočkáme kvalitnej "asfaltky" medzi Krásnou a Poliankou. O tom, že táto cesta je naozaj takmer nefunkčná, sa už presvedčili viacerí z vás. Akousi malou útechou môže byť fakt, že sa aspoň niečo zmiernilo "lokálnou opravou výtlkov" a zrealizovali sa opravy ostatných miestnych komunikácií, po ktorých premávajú linky MHD. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým občanom, ktorí petíciu podporili a veríme, že neostane iba pri slovách a magistrát raz konečne zoberie na zreteľ, že Košičania bývajú a jazdia autom aj po komunikáciách mimo centra a veľkých mestských častí.


Zdroj: kosicekrasna.sk
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

Re: RSS feed

Příspěvekod Yco » pon 03 zář, 2012 9:29 am

Distribúcia SPP, a. s. požiadala vedenie našej mestskej časti o spoluprácu pri ochrane plynárenských zariadení nachádzajúcich sa v našom územnom obvode a pri znižovaní závažných rizík súvisiacich s prevádzkou týchto zariadení. Elektronická podoba "Technických pravidiel a podmienok na predchádzanie poškodzovania plynárenských zariadení prevádzkovateľa distribučnej siete subjektmi tretej strany (TPP)" je voľne prístupná a je možné si ju stiahnuť na webovej stránke http://www.spp-distribucia.sk v časti: "obchodno-technické informácie/iné poskytované služby/vytyčovanie plynárenských zariadení". Preto si dovoľujeme požiadať obyvateľov Krásnej, aby sa v záujme predchádzania poškodzovania plynárenských zariadení a zvyšovania svojej bezpečnosti, v prípade výkonu rôznych stavebných prác - prekopávkových alebo búracích- pre vlastné potreby oboznámili s technickými pravidlami na spomínanej stránke slovenských plynární.


Zdroj: kosicekrasna.sk
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

Re: RSS feed

Příspěvekod Yco » pon 03 zář, 2012 9:34 am

... v prípade, ak máte záujem o zasielanie informačných e-mailov z diania v našej farnosti (farské listy a oznamy) - úpravu môžete vykonať kliknutím na druhý link v prijatom informačnom e-maili od Mestskej časti Košice - Krásna, kde si potvrdíte doplnenie do skupiny "FARSKÝ ÚRAD". Ďakujeme


zdroj: email od MČ na základe Žiadosti o zasielanie informácií na e-mail.
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

Prvé Materské centrum

Příspěvekod Yco » stř 05 zář, 2012 3:21 pm

Mestská časť Košice - Krásna v spolupráci s n. o. HALIGANDA, srdečne pozýva všetkých rodičov (najmä však mamičky s detičkami) na slávnostné otvorenie I. MATERSKÉHO CENTRA v Krásnej na ulici Opátska 13 (budova Barón - pod Fitnesscentrom). Už tento piatok, 7. septembra, v čase od 10.00 do 12.00 hod., si zdarma môžete vyskúšať nové priestory, prísť ich s nami „zaľudniť“ svojimi nápadmi, požiadavkami, smiechom a radosťou vašich detí. Denná prevádzka sa začne v pondelok, 10.septembra 2012. TEŠÍME SA NA VÁS...


Viac o Obrázek.

Zdroj: kosicekrasna.sk
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

Prednáška pre seniorov

Příspěvekod Yco » pon 24 zář, 2012 8:32 pm

Mestská časť Košice – Krásna, v rámci projektu Kamerový systém v našej mestskej časti, ktorý sa realizoval za podpory Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a Obvodného úradu mesta Košice, pozýva všetkých seniorov na prednášku s názvom Prevencia Kriminality, ktorá sa uskutoční v stredu 26.9. 2012 o 15.00 hod. v zasadačke miestneho úradu.


zdroj: kosicekrasna.sk
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

11. ročník Krásňanskej kvapky krvi

Příspěvekod Yco » pon 24 zář, 2012 8:34 pm

Výzva pre všetkých šľachetných darcov:
Vo štvrtok, 11. októbra 2012 usporiadame v priestoroch Kultúrneho domu na Opátskej ulici 18 (vchod do sály KD), -11. ROČNÍK KRÁSŇANSKEJ KVAPKY KRVI, spojený s občerstvením v Reštaurácii Rubín. Ak máte od 18 do 65 rokov, príďte podporiť dobrú myšlienku a zachráňte život ľuďom, ktorí to potrebujú. Začíname ráno o 7:30 hod. s pekným heslom: "Daruj krv, zachrániš život!" Na hojnú účasť sa teší starosta Vladimír Saxa s kolektívom.


zdroj: kosicekrasna.sk
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

Tretie vydanie Krasňančana je na svete

Příspěvekod Yco » pát 28 zář, 2012 10:32 am

Prezrite si Aktuálne číslo nášho občasníka Krasňančan v elektronickej podobe, vo formáte - .pdf, na jeho otvorenie potrebujete voľne šíriteľný program Adobe Reader.

Pozrieť všetky vydania

Prajeme príjemné čítanie!


zdroj: kosicekrasna.sk
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

MATERSKÉ CENTRUM POZÝVA

Příspěvekod Yco » stř 10 říj, 2012 10:58 am

Milí priatelia,
MATERSKÉ CENTRUM HALIGANDA(pre deti od 0 do 3 rokov a pre ich rodičov) pripravilo pre vás v najbližších dňoch tieto akcie:
Jesenné šarkany - 8.10. o 10.00 pobočka v Krásnej - detský výtvarný workshop, kde si spoločne vyrobíme papierových šarkanov.Všetko potrebné dostanete priamo v Haligande. Vstupné je vrámci vstupu do herne.
Mamy pre mamy - 10.10.2012 o 17.00 pobočka Jazero - pokračovanie tvorivej dielne, kde budeme vyrábať malé darčeky pre mamičky na perinatologických centrách a ich predčasne narodené bábätká. Väčšinou pomáhajú mamičky, ktoré sami mali podobný osud a majú doma predčasniatko, ale radi uvítame každého, kto chce pomôcť. Neváhajte a pridajte sa. Tešíme sa na Vás
Znaková reč batoliat - prihlášky do 14.10 - pozvánka na dvojhodinový seminár programu Baby Sings. Certifikovaný inštruktor vysvetlí rodičom, akým spôsobom si môžu uľahčiť komunikáciu so svojim bábätkom, aj keď ešte nevie rozprávať. Počas tohto stretnutia sa možno naučiť prvých 16 znakov, prezriete si inštrukážne videá a znakovanie v praxi. Kurzy sú robené zábavnou a interaktívnou formou. Zoznámite sa pri nich s ďalšími rodični, ktorí začínajú so znakovaním. Kurzy sú pre rodičov, prarodičov a každého, kto sa stará o dieťa. Kurz sa začne 22.10. v pobočke na Jazere. Prihlášky na t.č.:0907955220 alebo na mc@haliganda.sk, bližšie info http://www.babysigns.sk/produkty_sk.html .
DOM KREATIVITY HALIGANDA(pre deti od 3 rokov a pre ich rodičov) pozýva na
Dni nezábudiek 2012 - 10.-13.10. - verejná zbierka pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia,ktorú organizuje Liga za duševné zdravie v spolupráci s Občianskym združením Haliganda. Počas zbierky možno kúpou „nezábudky“ priamo v našich herniach a od našich dobrovoľníkov v uliciach mesta Košice podporiť rozvoj siete starostlivosti o ľudí s duševnými ochoreniami a ich sociálneho začlenenia. Cieľmi kampane a zbierky je podpora chránených dielní, chránenej práce, chráneného bývania, komunitných zariadení,osveta a zlepšenie informovanosti verejnosti o duševnom zdraví,oslabenie tabu spojeného s duševnými poruchami, znížiť sprievodnú stigmatizáciu a diskrimináciu duševne chorých. Podpora vzdelávania ľudí s duševnou poruchou a zmysluplného a tvorivého trávenia voľného času ľudí s duševnými poruchami a ich príbuzných (v členských združeniach LDZ SR). Všetky takto vyzbierané prostriedky putujú priamo k ľuďom, ktorým sú určené.
Prvá pomoc pre deti - prihlášky do 14.10. - kurz prvej pomoci v dvoch pobočkách pre rodičov, starých rodičov, učiteľov a opatrovateľov.Cieľom je naučiť sa poskytnúť prvú pomoc deťom všetkých vekových kategórií pri úrazoch, pádoch, ranách, krvácaní, zlomeninách, popáleninách, cudzom telese v dýchacích cestách, oku, uchu, horúččke, poruchách vedomoia, problémoch s dýchaním, bolestiach bruška, hnačkách a vracaní. Kurz za veľmi výhodnú cenu vedú záchranári a sestry z Rýchlej zdravotnej pomoci-Asistenčné služby,s.r.o. V pobočke na Jazere - kurz 26.10 dopoludnia, V Krásnej 7.11. Prihlášky na 0907955220 alebo na mc@haliganda.sk
Narodeninové oslavy - ponúkame rodičom organizované detské narodeninové oslavy pre deti v priestoroch materského centra. Okrem poskytnutého priestoru si možno vybrať aj výzdobu, obľúbeného a u detí veľmi obľúbeného animátora a organizovaný program pre oslávencov. Taktiež ponúkame skupinám mamičiek, kolegýň či bývalých spolužiačok možnosť rezervovať si priestory herne na uzavretú dámsku jazdu spolu s deťmi.Ponuku zvlášť oceníte, ak ste väčšia skupina a Vaša obývačka a detská izba Vám na stretnutie nestačí, ak sa Vám detské kútiky v reštauráciach zdajú neosobné a málo bezpečné,a tiež vtedy, ak nechcete dobrú oslavu podmieňovať tržbou za jedlo v nejakom podniku, ale radšej si prinesiete vlastné jedlo a pitie pre deti.V prípade záujmu je nutné sa dopredu nahlásiť.

Informácie za tím Haligandy pripravila:Mgr.Silvia Sorgerová
PR pre OZ a Dom kreativity Haliganda, Košice
PR pre Festival Krajina Haliganda


Zdroj: kosicekrasna.sk
Uživatelský avatar
Yco
 
Příspěvky: 547
Registrován: úte 03 črc, 2012 10:49 am

Další

Zpět na Záhumnie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron