Na Hore - Fórum pre Krásňančanov

Lokality Na Hore I, Na Hore II, Na Hore III. ..., Pri cintoríne

Re: Na Hore - Fórum pre Krásňančanov

Příspěvekod Kogen » pát 15 bře, 2013 11:29 am

A ako bola prejazdna cesta? Lebo pri tom vetre sa tam asi tvoril zase zavej.
Kogen

Příspěvekod slavoducar » pát 15 bře, 2013 12:54 pm

Kogen píše:A ako bola prejazdna cesta? Lebo pri tom vetre sa tam asi tvoril zase zavej.

Medzi 8-9:00 bola pristupova cesta celkom v poriadku. Zahliadol som tam tusim p. Kusniera z LF Development, ktory to zrejme monitoroval. Zaveje v uliciach a zla viditelnost je nieco co musime chvilku strpiet, lebo dnes na tom nieje lepsie asi nikto.
slavoducar

Anemometer Na Hore

Příspěvekod Yco » pon 18 bře, 2013 8:30 am

Ahojte,

nemáte niekto náhodou nainštalovaný Na Hore funkčný Anemometer - prístroj na meranie rýchlosti vetra? (tiež som to google -il ;) ) Ja mám, ale zatiaľ nie je spojazdnený. Zaujímalo by ma, akú rýchlosť dosahoval vietor u nás v minulých dňoch? Je to pre mňa dôležité. Ďakujem. :)
Yco

Příspěvekod Yco » stř 20 bře, 2013 9:41 am

Yco píše:Pán starosta mi dnes zavolal a dohodol si stretnutie na Pondelok. O výsledku Vás budem informovať. ;)

Nakoniec sa stretneme so starostom dnes o 16 -tej v jeho kancelárii. Kto chce, môže sa pridať. Je vítaný.
Yco

Příspěvekod ciklamenka » stř 20 bře, 2013 10:52 pm

Zacnem s podakovanim za toto forum, myslim, ze je to skvele tu stretnut susedov a dozvediet sa vela zaujimavych veci o nasej lokalite.

Vseobecne sa mi Na hore paci a som rada, ze sa nam to tu zvacsuje, ale chcela by som poukazat na jeden pre mna nemily fakt. Neviem ako ostatnym, ale ked nam predaval pan Labaj pozemok, nezmienil sa ani trosku o spoplatnenom sportovisku. Dost ma to zarazilo a som z toho sklamana. Bolo to jedine miesto v tejto stvrti kde sme sa s mamickami mohli stretnut, pokecat a deturence sa mohli vyhrat. Dufam, ze to nejako pan Labaj vyriesi a spristupni aspon detske ihrisko pre verejnost, lebo zaplatit za detske ihrisko 90 EUR pre mladu rodinu a vyuzivat ho fakt len sporadicky je na smiech. Pevne verim, ze pan Labaj ma dost cti na to, aby detom umoznil sa obcas pohrat na ihrisku, ktore tu mame. Neziadam krytu halu, ktora sa krasne prezentuje na lakavych fotkach vizie nasej lokality
galery_image_68.jpg
Obchodné centrum Na Hore
galery_image_68.jpg (46.17 KiB) Zobrazeno 630 krát
galery_image_69.jpg
Športové centrum/ Športová hala Na Hore
galery_image_69.jpg (33.76 KiB) Zobrazeno 630 krát
, ale iba detske ihrisko, ktore je standardom pri kazdej lepsiej krcme.

EDIT: 14.12.2015 pridané obrázky z vízie LF Development. Yco
ciklamenka

Tvrdosť vody v Krásnej

Příspěvekod Yco » čtv 21 bře, 2013 2:22 pm

Zdravím,

na otázku ohľadom stočného ešte odpoveď nemám, ale mám odpoveď ohľadom tvrdosti vody, na ktorú som sa pýtal v inom emaily a verím, že by mohla zaujímať aj Vás, keďže naše "kohútiky" zaznamenávajú vodný kameň ;):

V niektorých krajinách sa tvrdosť vody meria v tzv. nemeckých stupňoch, kde jeden stupeň odpovedá 10 mg CaO/litr alebo 7,2 mg MgO/litr.

Podľa súčasných noriem sa vyjadruje ako suma vápnika a horčíka v mmol/l. Táto norma však bola zavedená pomerne nedávno. 1 mmol/l odpovedá 5,61 nemeckého stupne.

V MČ Krásna sa suma vápnika a horčíka najčastejšie pohybuje od začiatku roka v rozsahu 1,5 – 2,50 mmol/l.

V Krásnej teda máme vodu stredne tvrdú až tvrdú. Prekvapení? Nie? ;)

zdroj: zakaznik@vodarne.eu

EDIT: Stránka mojavoda už tvrdosť vody neobsahuje. Tak nahrádzam týmto:
screenshot.9403.png
Stupnica tvrdosti vody
screenshot.9403.png (73.62 KiB) Zobrazeno 1338 krát

Zdroj:
Kód: Vybrat vše
http://www.vuvh.sk/download/VaV/Vystupy/Brozura_O_pitnej_vode_SJ.pdf
Yco

Včerajšie stretnutie so starostom

Příspěvekod Yco » čtv 21 bře, 2013 3:18 pm

... Tak včera sme sa (konečne) teda stretli... A boli sme dlho. Manželky sa veľmi netešili. ;)
Ale stálo to za to, mám pre Vás tieto informácie:

1. Cesta K Lesu je majetkom MČ, ale v kúpnej zmluve sa píše, že až do jej úplného dokončenia sa o ňu stará predávajúci. Nebola ešte skolaudovaná.

2. Osvetlenie Na Hore III bol naozaj vypnuté do včerajšieho alebo predvčerajšieho dňa, kedy sa podarilo vybaviť všetky formality. Chyba bola na oboch stranách.

To sú odpovede na moje otázky, ktoré som na fóre publikoval.

Pán starosta s kolegom, ktorý má na starosti aj komunikácie, mi povedali, že ani Hora I nie je, čo sa ciest týka, celá pod správou MČ. Podľa mapy, ktorú som videl, vlastní MČ odhadom 10% ciest. Všetky ďalšie nemá problém prevziať po splnení všetkých dohôd. Najpodstatnejšou je kontrola, či bolo všade urobené pod cestou dobré podložie, aby sa neopakovala situácia zo Šuhajovej ulice, kde sa podľa ich slov kvalita prejavuje už teraz. Mesto Košice sa stará iba o komunikácie, kde premáva MHD, ktoré nie sú súkromné. "Bilboardová" cesta ešte ani nie je zakreslená. Preto celá zimná údržba bola povinnosťou LF Development, ktorá sa podľa slov pána starostu o ne aj starala. Kvalitu ste mali možnosť posúdiť sami.

Dlho sa diskutovalo o územnom pláne. Podstata, ako som ju zachytil ja, je, že starosta chce, aby u nás ľudia bývali a nie prespávali, s čím nemožno nesúhlasiť. Aj preto trvá na dodržaní pásov zelene. Občianska vybavenosť je tiež našou spoločnou prioritou. Naozaj, ak si pozriete územný plán Krásnej, zistíte, že už teraz lokality Na Hore dosahujú polovicu rozlohy "dolnej" Krásnej, ale občianska vybavenosť v porovnaní s ňou nie je plánovaná najväčšia. Pozerali sme si fotogalériu developera a porovnávali ju s realitou. Žiaľ, aj vďaka niektorým z nás, ktorí sa rozhodli pre vysoké betónové ploty, je o dosť odlišná. Alebo ak sa pozriete napríklad na obrázok ihriska, zistíte, že je posunuté viac ku Bilboardovej ceste. Aj tie chodníky sa na obrázkoch akési širšie. (Škoda, ale nič to nemení na tom, že mne osobne sa tu páči. :D ) Viac sa pýtajte jeho.
Kód: Vybrat vše
starosta@kosicekrasna.sk

Pálivou témou je aj cesta do Košickej Polianky, kde starosta iba lakonicky poznamenal, že Mesto Košice pre tento rok až na jednu výnimku (nie našu :oops: ) neplánuje súvislú opravu ciest. Ale, že to bude naďalej urgovať. Cesty priamo v Krásnej sa začnú robiť možno už na budúci mesiac v prípade, že bude vhodné počasie.

K počasiu sme sa dostali ešte raz, keď sme spomínali osvetlenie, ktoré je po novom riadené astronomickými hodinami, čo umožňuje šetriť elektrinou o hodinu dlhšie, teda sumu rovnú súčtu jej ročných úverových splátok a sponzorskému daru MČ pre projekt obnovenia Kaštieľa. Sem-tam, keď je zamračené, to celkom nefunguje. Tam som navrhol systém riadenia doplniť svetelným senzorom.

Spomínala sa aj zvyšujúca sa zaťaž na komunikácie priamo v Krásnej, ktorá bude stále vyššia a nutnosť riešiť to komplexne v náväznosti na plánovaný obchvat a aj v súvislosti s novou plánovanou lokalitou Záhumnie. Mám ešte jednu novinku, ale tú vložím do samostatného príspevku. Toť vsio. Ak má ktokoľvek čokoľvek chuť dodať, nech sa páči.
Yco

Výberové konane na funkciu riaditeľa

Příspěvekod Yco » čtv 21 bře, 2013 3:32 pm

Bolo vypísané Výberové konane na funkciu riaditeľa školy. Ak máte záujem osobne, alebo poznáte niekoho, kto by bol na takúto zodpovednú funkciu vhodný, prečítajte si hore uvedenú linku obsahujúcu podmienky konania. Väčší počet účastníkov môže znamenať vyššiu kvalitu súťaže. :) Vyberá školská rada. Rozhodujúce slovo má arcibiskup – metropolita, Mons. Bernard Bober.
Yco

Športovo - rekreačný areál Na hore, zmena vstupného

Příspěvekod Yco » čtv 28 bře, 2013 4:15 pm

Vážení majitelia pozemkov v lokalite Na hore,

dovoľujeme si Vás informovať o zmenách ohľadom vstupu do Športovo-rekreačného areálu Na hore, Košice - Krásna, ktoré nastanú od 1. apríla 2013.

Vstup do Športovo-rekreačného areálu Na hore, Košice - Krásna bude aj naďalej zabezpečený prostredníctvom čipových náramkových hodiniek (ďalej len "ČNH"). Zmení sa výška vstupného a časové obdobie platnosti ČNH:
1. Vstupné je rozdelené na letnú a zimnú sezónu. Letná sezóna trvá od 1.4. do 31.10., zimná sezóna od 1.11.do 31.03. nasledujúceho roka.
2. Výška vstupného na letnú sezónu pre majiteľov pozemkov v lokalite Na hore a Pri cintoríne je v zmysle cenníka (v prílohe tohto mailu) stanovená na 45,0 EUR s DPH. K vstupnému je potrebné prirátať aj zálohu za ČNH vo výške 15,0 EUR s DPH. Celková platba za využívanie Športovo-rekreačného areálu Na hore, Košice - Krásna. od 1.4.2013 do 31.10.2013 je 60,0 EUR s DPH. Záloha vo výške 15,0 EUR bude vrátená do 10 dní od skončenia platnosti predplateného vstupného na účet objednávateľa po vrátení funkčných a nepoškodených ČNH a to v prípade, že sa objednávateľ rozhodne nepredĺžiť si vstupné na zimnú sezónu. Upozorňujeme, že výška vstupného sa v rámci sezóny neznižuje. Platí sa vždy za celú sezónu.
3. Všetci majitelia ČNH, ktorí uhradili ročné vstupné od 1.1.2013 do 31.12.2013 majú automaticky letnú a zimnú sezónu zaplatenú, t.j. platnosť ČNH je do 31.3.2014.
Pr. 1. Klient č. 1, majiteľ pozemku v lokalite Na hore, nezaplatil vstupné v roku 2012 a teraz chce využívať areál počas letnej sezóny, preto zaplatí vstupné vo výške 45,0 EUR a zálohu za ČNH vo výške 15,0 EUR (spolu 60,0 EUR) dňa 4.4.2013. ČNH si fyzicky prevezme 5.4.2013. Od 5.4.2013 do 31.10.2013 chodí do športovo - rekreačného areálu s rodinnými príslušníkmi.

Zdôvodnenie výšky poplatku:
Poplatok bol stanovený, aby aspoň z časti pokryl prevádzkovanie celého areálu, ktorého realizáciu a údržbu financujeme v plnej výške z vlastných zdrojov, bez akéhokoľvek príspevku mestskej časti alebo mesta.
Popri značných finančných nákladoch na vybudovanie areálu sú potrebné ďalšie náklady na jeho prevádzkovanie a údržbu v stave, ktorý zabezpečí pre jeho návštevníkov v prvom rade bezpečnosť, plnohodnotné využitie a príjemný pocit z udržiavaného a čistého prostredia.
Pre dosiahnutie týchto cieľov sme areál osvetlili a oplotili, aby sme tým zamedzili jeho znečisťovaniu výkalmi zvierat, kontrolovali vstup rôznych osôb, a tým predchádzali vandalizmu a poškodzovaniu areálu, spustili sme kamerový systém, vytvorili trávnaté plochy a zabezpečili ich polievanie, kosenie a ďalšiu údržbu. V areáli robíme spolu s dodávateľmi pravidelné kontroly, opravujeme a vymieňame poškodené komponenty.
Poplatok za letnú sezónu vo výške 45,0 EUR/rodina pre majiteľov pozemkov v lokalite Na hore resp. Pri cintoríne rozrátaný na jedného člena rodiny v domácnosti so 4 členmi (2 rodičia a 2 deti) vychádza 1,6 €/osoba/mesiac, čo je najnižšia možná cena spomedzi všetkých spoplatnených športových areálov v meste Košice.

Postup pri objednaní ČNH je nasledovný:
1. na náš účet č. 1029038007/1111, vedený v UniCreditBank Slovakia, a.s. nám zašlite platbu vo výške 60,0 EUR (45,0 EUR je výška vstupného na letnú sezónu a 15,0 EUR je záloha za ČNH). Platbu je možné vykonať prevodom na účet, vkladom na účet resp. peňažným poukazom typu "U". Pre ľahšiu identifikáciu platby prosíme uviesť označenie platiteľa (meno, priezvisko, parc. č. a pod.).
2. po pripísaní platby na náš účet Vám vystavíme objednávku v dvoch vyhotoveniach. Originál objednávky podpísaný z našej strany Vám doručíme spôsobom, ktorý je uvedený v bode 3.
3. ČNH spolu s originálom objednávky si môžete prevziať priamo v našej kancelárii na Garbiarskej ulici č. 2, 040 01 Košice (budova poisťovne Rapid life a.s.), 3. posch., č. d. 435 alebo Vám budú ČNH s objednávkou zaslané na adresu uvedenú v objednávke. Spôsob doručenia ČNH a objednávky si prosím dohodnite s nami telefonicky na tel. č. 0907 544 904 alebo e-mailom na adrese: pjuhas@lfdevelopment.sk
4. ČNH sú platné od 1.4.2013 do 31.10.2013 pre Športovo - rekreačný areál Na hore, Košice - Krásna (detské a multifunkčné ihrisko). Do rodiny stačí 1 ks ČNH, ktorý je prenosný v rámci všetkých členov rodiny.
5. Pre využívanie multifunkčného ihriska je zriadený rezervačný systém na stránke www.lfdevelopment.sk/ihrisko. Rezervácia vstupu na detské ihrisko sa nevyžaduje.
Prevádzkový čas Športovo - rekreačného areálu Na hore, Košice - Krásna je od pondelka do nedele od 9:00 hod. do 19:00 hod.

Všetky náležitosti nájdete aj na stránke www.lfdevelopment.sk/ihrisko.

S pozdravom

Ing. Michal Kušnier
LF DEVELOPMENT KRÁSNA PLUS s.r.o.
Yco

Fotia si nás aj iní

Příspěvekod Yco » úte 16 dub, 2013 8:51 am

Yco

PředchozíDalší

Zpět na Na Hore