Na Hore - Fórum pre Krásňančanov

Lokality Na Hore I, Na Hore II, Na Hore III. ..., Pri cintoríne

Re: Na Hore - Fórum pre Krásňančanov

Příspěvekod slavoducar » sob 02 bře, 2013 9:50 am

slavoducar

Příspěvekod Yco » sob 02 bře, 2013 7:05 pm

Ahoj, slavoducar,

fajn článok. Obyvateľov Minskej chápem. Ale reakcia MČ presne vystihuje môj postoj. Stavaj a nechaj stavať. ;)
Yco

Příspěvekod Yco » sob 02 bře, 2013 7:20 pm

Vo štvrtok mi zavolal pán Lábaj, ml. a pozval ma k sebe na stretnutie.

Pôvodne som si myslel, že sa chce s obyvateľmi o niečom poradiť, alebo sa na niečo opýtať. A čiastočne som sa nemýlil.

Na úvod mi povedal, že pozval aj audítora a makaka. Prvý je zaneprázdnený, druhý mimo Košíc. Tak som prišiel iba ja.

Zaujali ma tieto informácie:

1. Cesta K lesu, resp. minimálne pozemok pod ňou je majetkom MČ. Tzn., že údržba je jej parketou.
2. Bola odpojená elektrika Na Hore III a IV. Že vraj je dôvodom, že MČ neprevzala prípojné miesto kvôli práceneschopnosti zodpovedného pracovníka.

Požiadal som pána starostu o reakciu a keď ju budem mať, budem ju tu publikovať.

Zvyšok stretnutia (90%) prebiehalo v duchu "Určite nepatríme k najhorším developerom, na fóre sú však len negatívne referencie, čo nás poškodzuje." Odpovedal som pánovi Lábajovi, že toto fórum nie je v žiadnom prípade namierené proti nikomu a teda ani proti developerovi. A ak sa mu zdá, že je na ňom málo pozitívnych príspevkov, nebránim mu postovať a ani to nijako nebudem cenzurovať. Naopak, budem veľmi rád. Pán Lábaj sa k tomu postavil tak, že jeho pracovnou náplňou nie je písať na fórum. Moja reakcia bola, že ani mňa to neživí.

Ak sa developer rozhodne publikovať svoje zámery a skutočnosti, ktoré sa podarili, bude to skvelé. Myslím, že s tým budete súhlasiť. My, ktorí tu žijeme, budeme, dúfam, tiež písať, čo sa podarilo a čo nie? A to úplne slobodne.

Teším sa na Vaše príspevky. :)
Yco

Příspěvekod slavoducar » ned 03 bře, 2013 3:03 pm

Stavaj a nechaj stavat... Aj mne sa to paci. Skoda ze LF Development nedodrziava to iste pravidlo a uspesne blokuje 13, tyzden stavbu mojho domu na pozemku, ktory som od nich davno kupil a riadne zan zaplatil.
slavoducar

Příspěvekod Yco » pát 08 bře, 2013 3:44 pm

Pán starosta mi dnes zavolal a dohodol si stretnutie na Pondelok. O výsledku Vás budem informovať. ;)
Yco

Příspěvekod Yco » úte 12 bře, 2013 6:20 pm

So starostom sme sa ešte nestretli, ale chcem Vás informovať o tom, že som otvoril ďalšiu tému, ktorá je pre naše lokality špecifická. Je to téma stočného, ktorú som dnes adresoval vodárňam takto:

Od: Yco
Odoslané: 12. marca 2013 17:16
Komu: zakaznik@vodarne.eu
Kópia: SAXA Vladimír
Predmet: Stočné Na Hore

Dobrý deň,

Dovoľte mi požiadať Vás o vyjadrenie k nasledovnému.

V lokalite „Na Hore“, MČ Košice – Krásna je realizovaná tzv. tlaková kanalizácia. Každý vlastník pozemku
musí mať kvôli tomu vybudovanú kanalizačnú prípojku s vlastným ponorným kalovým čerpadlom – tzv.
čerpaciu šachtu s vystrojením spolu v hodnote cca. 1700 € za vystrojenie a ďalších štyristo a viac eur za
plastovú nádobu, ktoré sú jeho majetkom a v prípade poruchy sa táto odstraňuje na jeho náklady.

Prečo musia obyvatelia lokality „Na Hore“ platiť rovnaké stočné ako iní, ale náklady spojené s prípadnou
poruchou mimo hlavnej kanalizačnej siete sú na rozdiel od iných rátané na ich ťarchu?

Z môjho pohľadu platíme za obmedzenú službu a preto žiadam o prehodnotenie výšky stočného.

Ďakujem.

S pozdravom

Čo si o tom myslíte Vy?

je v poriadku, že platíme plnú sumu za neúplnú službu?
Yco

Příspěvekod aaahoy » úte 12 bře, 2013 10:31 pm

Yco, som zvedavy na reakciu vodarni. Aj ja si myslim, ze je to nespravodlive a mali by to riesit v nas prospech. Aspon pripadne poruchy by nam mohli pokryvat, nie?
aaahoy

Příspěvekod slavoducar » čtv 14 bře, 2013 11:32 pm

Myslite si ze LF Development porusuje zakon o ochrane spotrebitela, ak ma 14 tyzdnov zavadza, slubuje ze na tom pracuje a uz ani neodpoveda na moje telefonaty a emailovu komunikaciu? Dal som im jasne na vedomie, ze potrebujem stavat. Musel som zrusit stavebne povolenie a rad by som ho obnovil, ale jediny kus papiera mi chyba a to je ten, ktory sa niekedy dal vybavit v LF Development na pockanie!
slavoducar

Počasie včera, dnes a zajtra?

Příspěvekod Yco » pát 15 bře, 2013 10:33 am

Takto to u nás vyzeralo dnes ráno:
P1030848.JPG
P1030848.JPG (99.82 KiB) Zobrazeno 2285 krát
P1030849.JPG
P1030849.JPG (92.66 KiB) Zobrazeno 2285 krát

Vonku takto:
P1030850.JPG
P1030850.JPG (97.39 KiB) Zobrazeno 2285 krát
P1030851.JPG
P1030851.JPG (55.56 KiB) Zobrazeno 2285 krát
Yco

Elektrika vypadla

Příspěvekod Yco » pát 15 bře, 2013 10:35 am

Ako následok veľkej rýchlosti vetra včera vypadol prúd. Nahlásil som to niekedy okolo deviatej večer do elektrární. Ráno o pol druhej sa im to podarilo konečne opraviť.
Yco

PředchozíDalší

Zpět na Na Hore