Na Hore - Fórum pre Krásňančanov

Lokality Na Hore I, Na Hore II, Na Hore III. ..., Pri cintoríne

Re: Na Hore - Fórum pre Krásňančanov

Příspěvekod slavoducar » pon 11 úno, 2013 8:12 pm

ahojte susedia. Mal niekto problem s "vyjadrovackou" od LF Development pred stavebnym povolenim, alebo sa to deje iba mne? Niekolko rokov vlastnim pozemok na Hore 1 a po viac ako dvoch mesiacoch ziadania a prosenia zastupcov spolocnosti LF Development pocuvam stale to iste. Ze je to v stadiu vybavovania a mam byt trpezlivy. Kolko znamena "byt trpezlivy"? Mesiac, dva, sest?....
slavoducar

Příspěvekod makak » úte 12 úno, 2013 7:06 pm

No mne to vydal velmi promptne, ale to bolo uz davno. Najnovsie som pocul od susedov na Hore 2, ze to podmienuje vykupenim pozemku pod elektrickou skrinou. Ved aj zo samozrejmosti treba nieco vytazit.
makak

Příspěvekod makak » úte 12 úno, 2013 7:48 pm

Pohladnuc na mnozstvo zobrazeni v porovnani s mnozstvom prispevkov mam pocit ze okrem par ochotnikov v nasej lokalite ziju sami flegmatici. Viem, ze mnohi sa s problemami obracaju priamo na Lf Development, pripadne na starostu ale treba sa uvedomit ze v jednote je sila. Jednotlivec ma potom pocit, ze to trapi len jeho. Ale zijeme tu predsa vsetci. Buduci majitelia pozemkov nadobudnu pocit, ze na Hore vsetko klape na 100%. A sami viete, ze to nieje pravda. Stale je tu vela problemov, ktore treba vyriesit.

Co tak zhodnotit zimnu udrzbu? Pan Labaj starsi sa v lete na stretnuti, ktore zvolal vyjadril, ze zimnu udrzbu zvladnu vo vlastnej rezii lepsie a hlavne lacnejsie ako minuleho roku obec. Financnu stranku nehodnotim lebo ta je dopredu jasna v prospech tohto roka. Je tu teda niekto kto ma pocit ze sa udrzba zlepsila?

Ja teda nie. Cesty vyzeraju ako klzisko a deti mozem vonku pustat len na korculiach, inak sa pozabijaju. Ale po cestach sa aspon dobre sankuje, ved kameninovy posyp som videl len raz v okoli ihriska. Nehovoriac o poslednej nedeli ked nam prijazdovu cestu zavialo do vysky 60cm. Vysoko specializovany stroj zimnej udrzby - bager, sa do snehu pustil az po jedenastej predpoludnim po urgenciach obyvatelov a starostu. Starosta cestu monitoroval celu noc a potvrdil ze toto bol prvy zasah. Starosta bol prvy ktory so svojim autom vytahoval zapadnute auta aj ked to robit nemusel. Inak miestny urad odkazuje, ze v buducnosti mame v takej situacii kontaktovat c.159 - mestska policia, oni to uz s majitelom cesty vybavia. A tie obrovske snehove(ladove) balvany co tento bager zanechava pri cisteni komunikacii deti tiez potesili, aspon mozu stavat snehuliakov. Len oteckovia musia najprv tieto gule s krompacom odbit. No nedajboze do nich narazit autom ked sa vyhybam oprotiiducemu, naraznik by bol urcite do srotu. Inak som nadobudol pocit, ze nase cesty su len jednosmerky, druhy pruh sa neoplati cistit, ved to su predsa naklady. Minule som stretol suseda z Hory3 a ten sa len usmieval, ze ked ma len toto trapi nech pridem ku nim, tam este bager nezabludil.

Tak hor sa nakupovat cipove karty na ihrisko, ktore ponuka celorocne vyzitie, v lete preliesky a v zime korculovanie, nech je penazi na udrzbu. Alebo sa rovno poskladajme a objednajme si ten bager sami....
makak

Příspěvekod slavoducar » úte 12 úno, 2013 9:47 pm

Na Hore 1 problem s vykupom pozemkov pod skrinami nemame. Tie su na nasich pozemkoch. Na necinnost LF Development mam svoj zatial neverejny nazor. Je pravda, ze na Hore je kopec problemov. Niesom aktivista, ani typ cloveka ktoremu sa chce do veci pravnych, ale uz som rozmyslal aj nad zalozenim obcianskeho zdruzenia vlastnikov pozemkov na Hore. Chvala Panu, ze mame dobreho starostu, ktory spolu so zastupcami nasej mestskej casti chrani nase zaujmy. Dufam, ze sa aj LF Development spoji s nami a spolocne vytvorime dostojne okolie v ktorom sa nam bude dobre byvat.
slavoducar

Příspěvekod Yco » úte 12 úno, 2013 9:47 pm

makak píše:No mne to vydal velmi promptne, ale to bolo uz davno. Najnovsie som pocul od susedov na Hore 2, ze to podmienuje vykupenim pozemku pod elektrickou skrinou. Ved aj zo samozrejmosti treba nieco vytazit.

Uhm, najnovšie... Citujem zo dňa 12. 1. 2011 13:33:

...,

Požadované informácie Vám poskytne Ing. Kušnier bezprostredne po obdržaní kúpnej ceny vo výške 70,00 EUR za parcelu pod vašou elektromerovou skrinkou, ktorú sme Vám ponúkli na odpredaj zaslaním kúpnej zmluvy.

S pozdravom,

JUDr. Igor Lábaj
LF DEVELOPMENT
Yco

Příspěvekod Yco » úte 12 úno, 2013 9:57 pm

makak píše:Co tak zhodnotit zimnu udrzbu? Pan Labaj starsi sa v lete na stretnuti, ktore zvolal vyjadril, ze zimnu udrzbu zvladnu vo vlastnej rezii lepsie a hlavne lacnejsie ako minuleho roku obec. Financnu stranku nehodnotim lebo ta je dopredu jasna v prospech tohto roka. Je tu teda niekto kto ma pocit ze sa udrzba zlepsila?

P1030769.JPG
P1030769.JPG (99.43 KiB) Zobrazeno 2738 krát
P1030771.JPG
P1030771.JPG (96.92 KiB) Zobrazeno 2738 krát
Yco

Příspěvekod slavoducar » úte 12 úno, 2013 9:59 pm

S panom Kusnierom som o mojej vyjadrovacke rozpraval prvy krat 6.12.2012! Ano dobre citate ludia. Zaciatkom decembra. Od vtedy som volal aj s panom Juhaszom, aj s panmi Labajovcami, ktori slubili a nesplnili.....
Naposledy upravil slavoducar dne čtv 14 úno, 2013 2:14 pm, celkově upraveno 1
slavoducar

Příspěvekod aaahoy » čtv 14 úno, 2013 2:04 pm

ale ved oni to splnia, vraj vsetko co slubia splnia....len otazka znie, kedy? Dobra motivacia pre buducich kupujucich ;)
aaahoy

Příspěvekod aaahoy » čtv 14 úno, 2013 2:09 pm

Co sa tyka udrzby, tak to hodnotim na podpriemer. Napriek snahe bolo odpratavanie snehu malo efektivne. Myslim, ze volba mechanizacie na odhrn snehu a hlavne na posyp bola nie prave najstastnejsia. Verim, ze o rok to bude lepsie ;)
aaahoy

Příspěvekod slavoducar » pon 25 úno, 2013 6:27 pm

Snad nam uz obdobie zimnej udrzby skoncilo a odbremeni nasho developera od starosti a umozni mu venovat sa svojim klientom. Ja zial stale pocuvam to iste dookola. Moja ziadost na pouzivanie pristupovej komunikacie na parcelu ktoru som kupil od LF Development, je v stadiu riesenia. 12 tyzdnov je naozaj dlha doba na vyriesenie tak jednoduchej ziadosti. Neviem co si mam o tom mysliet. Ci som sa stal nastrojom pomsty, alebo snahy o urychlene odovzdanie pristupovej komunikacie mestskej casti? Snad sa mylim a su to naozaj iba moje neopodstatnene uvahy. V kazdom pade je to na zamyslenie a zaroven varovanim pre buducich majitelov pozemkov Na Hore.
slavoducar

PředchozíDalší

Zpět na Na Hore