Na Hore - Fórum pre Krásňančanov

Lokality Na Hore I, Na Hore II, Na Hore III. ..., Pri cintoríne

Re: Na Hore - Fórum pre Krásňančanov

Příspěvekod slavoducar » úte 26 lis, 2013 8:15 pm

A ja ti znovu pripominam, ze viem ze najhorsi usek patri Kosiciam. Ja sa bavim stale o ceste ako celku (Krasna-Kosicka Polianka). Kosiciam patri usek od Krasnej po mostik ako si uz davnejsie spomenul. Cesta popred kafilerku (parcela registra "C" c.1629 Katastralne uzemie Kosicka Polianka) uz patri pod KSK a ta je poplatana az po Kosicku Polianku a pokracuje so zaplatami na Byster. Dnes som dostal okrem primatorovho kratkeho mailu aj nasledovne oficialne stanovisko:

Dobrý deň,

na základe pokynu p. primátora Mesta Košice, Vám zasielame nasledovné stanovisko.

Cesta medzi Mestskou časťou Košice - Krásna a obcou Košická Polianka slúži viac menej pre lokálne účely. Jej celková dĺžka je 1.300 m, priemerná šírka komunikácie je 7,3 m a celková plocha je cca. 9.490 m². Mesto Košice má v správe a údržbe miestne komunikácie v celkovej dĺžke 747 km. Vzhľadom na jej význam, finančné možnosti mesta a veľmi nepriaznivý priebeh zimného obdobia r. 2012/2013 je jej terajší technický stav zlý.

Vzhľadom na celkový rozsah prác sú predpokladané náklady na opravu 370.000,- Eur. Mesto Košice v súčasnej dobe hľadá finančné prostriedky na zlepšenie technického stavu predmetnej komunikácie. Z toho dôvodu referát dopravy zaradil predmetnú opravu do návrhu rozpočtu mesta Košice na rok 2014 Do vyriešenia tohto problému sme pristúpili začiatkom mesiaca jún 2013 k čiastočnému sanovaniu cesty vyfrézovaným materiálom. Taktiež došlo k upraveniu maximálnej povolenej rýchlosti na rýchlosť 30 km/h.

Vzhľadom na to, že došlo k obnoveniu výtlkov na predmetnej komunikácií zabezpečíme opätovné zasypane v priebehu 49.-50. týždňa 2013 v závislosti od počasia. V prípade schválenia finančných prostriedkov Mestským zastupiteľstvom pristúpime k finálnej oprave cesty.

S pozdravom

Bc. Peter Paučo

02_logo_KE_horizontalne_inverzne

Magistrát mesta Košice,

odd. výstavby, investícií a stavebných úradov

referát dopravy

Trieda SNP 48/A

t.č.: 055/6419 820
slavoducar

Příspěvekod Yco » stř 27 lis, 2013 9:31 am

Slavo, nie som si istý, či nehovoríme obaja o tom istom, len jeden z nás sa nevyjadruje správne?

Nič sa nezmenilo. KSK z tohto úseku nemá v správe nič. Táto cesta je účelová komunikácia, t.j nie je II. ani III. tr. Členenie, že časť cesty má KE mesto a časť KSK vychádza z toho, že vo všeobecnosti komunikácie v meste KE (v katastrálnom území) nemá KSK vôbec nič (ani 1m) a na KE okolie KSK má v správe II a III. tr. Takže asi z toho niekto vychádza, že časť (čo je v katastrálnom území mesta KE) patrí mestu a časť v katastrálnom území Košickej P. patrí KSK. Žiaľ, to čo je v katastri Košickej P. nie je cestou II alebo III. , takže KSK ju nespravuje.
No a cesta, čo bola opravená z Košickej P. na Byster vraj bola opravená z projektových peňazí (vraj projekt spracovali obce), takže by možno rovnaký postup bol vhodný aj na Krásna - Košická P.
Yco

Příspěvekod slavoducar » stř 27 lis, 2013 9:39 pm

Prave preto som ti napisal aj cislo parcely, aby si vedel, ze viem o com pisem. Pisem v podstate o tom istom co vravis ty, len s jednym rozdielom. Ja mam v tom jasno co, kedy a kto opravoval. Z projektovych penazi siel koberec z Bystera do Polianky. Zakazku dostala Eurovea. Nasledne na moj podnet sprava ciest zasypovala vytlky od spominaneho koberca az po kafilerku, tesne pred volbami. Minuly rok to boli tiez oni (sprava ciest KSK ), ktori platali spominany usek a zasli az do katastra Krasnej. (Z toho sa ti mohlo zdat, ze neviem co komu patri) V lete sme mali stretnutie na "tankodrome" s poslancom Marekom Kazimirom a sefom dopravy z magistratu, p.Cichanskym. O probleme vedel aj od nasho starostu. Na zaklade toho zasypali usek frezovanym asfaltom. Laco, ver mi ze viem o com rozpravam. Venujem sa tomu dost vela. Ak chces pomoct vo veci, tak sa stretnime, vysvetlime si ako si mozeme pomoct a neplytvajme cas na fore s opravovanim si bodiek a ciariek. ;)
slavoducar

Příspěvekod Yco » čtv 28 lis, 2013 9:01 am

Ak KSK čokoľvek opravovalo, tak nie preto, že cestu vlastní. To bola moja správa, nič viac, nič menej. (Moja žena a jeden ďalší člen fóra pracujú s majetkom kraja. Takže ja viem, o čom hovorím.)

Sám cituješ email zo Správy ciest Mesta Košice, nie Správy ciest KSK. Ja som si s pánom Paučom a tiež pánom Mikulom vymenil zopár emailov už od roku 2011 a viem, že sú z mesta, nie z kraja. Oni nechali zasypať diery aj minule. A asi by sa im nepáčilo, keby sa dopočuli, že výsledky ich práce niekto omylom pripísal KSK. (Hovorím o časti cesty od nás po mostík.)

Nechajme to. Podstatné je, že cesta (od Hory po mostík) je naďalej v dezolátnom stave. A pán Trebuľa, ak čosi sľúbil, ako si prezentoval, tak to ešte nesplnil. (Aj keď by som sa divil, prečo supluje mesto teraz po voľbách, že?)
Yco

Příspěvekod slavoducar » čtv 28 lis, 2013 11:44 pm

Jednu vec si pochopil a dalsie dve si zacal miesat. Naozaj nemas zaujem vysvetlit si to mimo fora?
slavoducar

Čistenie komunikácií Na hore dňa 17.04.2014 - upozornenie

Příspěvekod Yco » stř 09 dub, 2014 9:39 am

Kód: Vybrat vše
http://forum.kosicekrasna.sk/post387.html#p387
Yco

Novým hlavným kontrolórom KSK bude Ľubomír Hudák - náš sused

Příspěvekod Yco » úte 01 črc, 2014 2:09 pm

Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja dnes verejným hlasovaním zvolilo na šesťročné obdobie do funkcie hlavného kontrolóra KSK Ľubomíra Hudáka. Podporilo ho 40 poslancov, dvaja boli proti a šiesti sa zdržali hlasovania. Druhý z kandidátov – Vojtech Farkaš získal 10 hlasov, 20 poslancov bolo proti a 21 sa zdržalo hlasovania.

Blahoželám. :)

Zdroj: vucke.sk
Yco

Počasie Na Hore

Příspěvekod Yco » pát 11 črc, 2014 8:29 am

Ahojte,

mám dočasne na streche nainštalovanú meteorologickú stanicu. Zrejme do Februára 2015.
Ak chcete, môžete si pozrieť aktuálne počasie u nás "Na Hore":
Kód: Vybrat vše
http://www.weatherlink.com/user/tuzvokndv/
Yco

Asfaltovanie ulíc Vinná, Tokajská, Staroslovanská, Na brehu

Příspěvekod Yco » pát 25 črc, 2014 9:19 am

Vážení vlastníci pozemkov v lokalite Na hore na uliciach: Vinná, Tokajská, Staroslovanská, Na brehu.

V dňoch 28.7 – 1.8.2014 sa uskutoční asfaltovanie komunikácií na vyššie uvedených uliciach.

Ulice pred asfaltovaním bude nutné riadne pozametať zametacím vozom a ošetriť penetračným náterom. Aby nedošlo k poškodeniu Vašich vozidiel a aby sme mohli jednotlivé ulice pripraviť na asfaltovanie a následne vyasfaltovať, nesmie nám zavadzať žiadne vozidlo parkované na ulici.

Preto Vás týmto

žiadame vo všeobecnom záujme o pochopenie a parkovanie Vašich vozidiel mimo ulíc Vinná, Tokajská, Staroslovanská, Na brehu v termíne 28.7.- 1.8.2014, 6:30 – 18:00 hod.

Zároveň Vás žiadame o zosúladenie stavebných prác na Vašich rodinných domoch s asfaltovaním v tomto termíne, aby nedochádzalo k doprave ťažkých mechanizmov na čerstvo vyasfaltovanej komunikácii alebo k znečisteniu čistej, napenetrákovanej komunikácii.

Pozn.
Asfaltovať sa bude po uliciach, to znamená, že ulica po asfaltovaní je zjazdná po cca 3 hod. osobnými vozidlami a po cca 24 hod. nákladnými vozidlami.

Záverom tejto žiadosti Vás ešte raz prosíme o pochopenie a ústretovosť k obmedzeniam v najbližších dňoch plynúcich zo stavebných činností prebiehajúcich v lokalite Na hore, ktoré by mali značne zvýšiť pohodlie a komfort bývania v tejto lokalite.

Prosíme Vás, aby ste o obsahu tohto mailu informovali všetkých možných dotknutých susedov, pretože nie na každého máme mailový kontakt.

S pozdravom

Ing. Michal Kušnier
LF DEVELOPMENT KRÁSNA PLUS s.r.o.
Záhradná 10, 040 01 Košice
kancelária: Garbiarska 2, 040 01 Košice
tel. č.: +421 902 222 812
e-mail: mkusnier@lfdevelopment.sk
http://www.lfdevelopment.sk

Tibavska teraz nejde, pretoze zastavanost na tejto ulici je cca 50%.
Yco

Asfaltovanie ulíc Vinná, Tokajská, Staroslovanská, Na brehu

Příspěvekod Yco » čtv 31 črc, 2014 9:00 am

Vážení vlastníci pozemkov v lokalite Na hore na uliciach: Vinná, Tokajská, Staroslovanská, Na brehu.

Dňa 25.7. 2014 sme Vám zasielali oznam (text je uvedený nižšie), že sa usktutoční asfaltovanie komunikácií na vyššie uvedených uliciach.

Vzhľadom na nepriaznivé počasenie pre vykonávanie asfaltovania v dňoch 28.7., 29.7. a 30.7. bol termín posunutý od 31.7. 2014 (štvrtok) do 2.8.2014 (sobota).

Opätovne Vás týmto

žiadame vo všeobecnom záujme o pochopenie a parkovanie Vašich vozidiel mimo ulíc Vinná, Tokajská, Staroslovanská, Na brehu v termíne 31.7.- 2.8.2014, v čase od 6:30 – 18:00 hod.

Zároveň Vás žiadame o zosúladenie stavebných prác na Vašich rodinných domoch s asfaltovaním v tomto termíne, aby nedochádzalo k doprave ťažkých mechanizmov na čerstvo vyasfaltovanej komunikácii alebo k znečisteniu čistej, napenetrákovanej komunikácii.

Prosíme Vás, aby ste o obsahu tohto mailu informovali všetkých možných dotknutých susedov, pretože nie na každého máme mailový kontakt.

S pozdravom

Ing. Peter Juhás
LF DEVELOPMENT KRÁSNA PLUS s.r.o.
Záhradná 10, 040 01 Košice
kancelária: Garbiarska 2, 040 01 Košice
mobil: +421 907 544 904
e-mail: pjuhas@lfdevelopment.sk
http://www.lfdevelopment.sk
Yco

PředchozíDalší

Zpět na Na Hore