Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Komunálne voľby 2014 - Voľby do obecných (mestských) zastupiteľstiev a voľby starostov (primátorov) - 15. novembra

Re: Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Příspěvekod JankaT. » čtv 13 lis, 2014 8:55 am

zajimava diskusia dvoch protipolov. ;)
moj postreh: pravda je niekde uprostred, ako to v živote byva. ;)
.
matony poukazal len na zle veci co urobil terajsi starosta. Urcite sa snazil a urobil dobre veci,snahu som videla. Rozsireny chodnik pri Camelii je dobrou vecou. Osvetlenie cintorina ci oprava niektorych ciest tiez. Ale musim dat za pravdu aj to,ze viacere riesenia kolu oci a praca je fusersky urobena ci polovicna. Dazdove zvody na Opatskej,neviem stale najst kde je to odvedene. Nasa cesta 1.maja je urobena z polovice- vdaka aspon za to. Spominany chodnik na Ukrajinskej je katastrofa. Bola snaha ale vysledkom su vyhodene financie a opakovana investicia.
slavoducar ak je to Vase meno: pravy opak matonyho a nevie pripustit ziadnu chybu, pripadate mi ako starostov mediator.
Ku Kazimirovi a co som citala o kastieli: Kdh krtizovala tento projekt a vsetky financie tlacili do Domu sv. Alzbety. Pan Kazimir je 8 rokov nezavisly a vdaka za tento maly zázrak co sa mu podaril.
Citala som Kazimirovu viziu rozvoja obce a podarili sa mu velke projekty ako kanlizacia, kastiel, kulturny dom s uradom. Je to pan manager akeho obec potrebuje a preto je aspon u mna a nezaujatych ludi vysledok jasny kto by mal vyhrat. Terajsi starosta neurobil velke chyby,ale ani nic velke nedosiahol.
Slavoducar moje deti tiez chodia do skoly v Krasnej a niekedy sa neskutocne bojim aby im nespadla na hlavu. Krasna na to nema aby ju dala dokopy, ale je tu stat a rozne projekty, fondy ktore treba dobavit a terajsi pan starosta ako manager na to nema. V tomto na celej ciare za 4 roky zlyhal. Neda sa donekonecna vyhovarat na neskusenost a cakat ze sa za dalsie 4 roky prebudi.
Naposledy upravil JankaT. dne čtv 13 lis, 2014 5:39 pm, celkově upraveno 1
JankaT.

Příspěvekod Kovac » čtv 13 lis, 2014 11:35 am

Kto sa trošku vyzná ohľadom kamenárstiev tak ten vie, že slovo Ducár sa pripisuje jednému z najväčších kamenárstiev na východe. Nečudujem sa prečo sa Slavomír Ducár tak vehementne zastáva nevýrazného starostu. Pri obstáravaní hrobu mi bola od úradu v Krásnej odporučená ihneď jeho firma. Náhoda?
Kovac

k JankeT

Příspěvekod Kovac » čtv 13 lis, 2014 11:47 am

Súhlasím s Tebou že pravda je niekde uprostred. Snažiť sa je však málo. Berie plat navýšený o 40% preto by som očakával že urobí aspoň o 40% viac ako mu dovolí rozpočet. Zvláštne je to že tých 40% tu aj niekde vo vzduchu je, ale v nekvalitných prácach ako mínusová položka rozpočtu.
Pre niekoho je Minska perfektná ukážka práce pána starostu. Kandidát na poslanca Magyar by asi o tom vedel povedať svoje. Rozbitá cesta počas celého obdobia.
Kovac

Příspěvekod slavoducar » čtv 13 lis, 2014 12:03 pm

"Ak hovorite ze ste sam vybavil cestu na Kosicku Polianku tak ste egoista a sebec."
Dakujem :)
Este raz si to precitajte. Nehovorim ze som vybavil, ale ze som spravil najviac. (To moze znamenat, ze najviac sumu, kriku, blata, reklamy......skratka som ceste venoval vela casu a nadalej pokracujem.) Ano som Slavo Ducar. Ja niesom na tomto fore anonym. Som mediator dobra. Neznasam nespravodlivost a klamstva. Tak ako som proti reptaniu na kvalitu rozsirenia pruhov na Jazere, tak som aj proti reptaniu na kvalitu chodnika a podobnych projektov v Krasnej. Tiez sa nasli ludia podobni vam, ktori kritizuju cestu na Jazere o ktoru sa zasluzil Marek Kazimir. So skolou to je trosku komplikovanejsie ako si myslite a verte mi, ze veci sa tam posuvaju dopredu. Este raz si precitajte moje prispevky a vsimnite si, ze sa snazim vyhybat hadzania hnoja na kandidatov. Akukolvek dobru vec napisem, tak na nu budete vy a vam podobni utocit. Ja utocim na veci zle. Ani u Saxu, ani u Kazimira veci zle nehladam a zvolim si kandidata, ktory je pre mna lepsi a nie toho, na ktoreho sa zmestilo viac hnoja. Mareka Kazimira poznam osobne. Je fajn chlap. Snazil sa mi pomahat a vazim si jeho pracu okolo kastiela a Slaneckej cesty. Vlada Saxu som mal moznost spoznat viac a uistil som sa ze je to clovek s velkym srdcom, odhodlanim a schopnostami spravit pre Krasnu velmi vela. Tak ako to tu uz bolo napisane. Ak spravil ako novacik v politike s okresanym rozpoctom tak vela, tak sa tesim ako to bude v jeho dalsiom volebnom obdobi. Nevravim ze je zly Kazimir, ale ze Saxa je dobry!!!
slavoducar

Příspěvekod peterkor » čtv 13 lis, 2014 12:33 pm

Slavoducar

Nechaj to tak! Nevidíš tie nové užívateľské kontá a ten istý štýl? Kažimír bojuje do poslednej chvíle. Je to skúsený nezávislý Smerák. Škoda že sa z Kažimíra stal populistický politik, ktorý žije svoj politický život špinavo! 
peterkor

Příspěvekod aaahoy » čtv 13 lis, 2014 12:34 pm

Kovac píše:Kto sa trošku vyzná ohľadom kamenárstiev tak ten vie, že slovo Ducár sa pripisuje jednému z najväčších kamenárstiev na východe. Nečudujem sa prečo sa Slavomír Ducár tak vehementne zastáva nevýrazného starostu. Pri obstáravaní hrobu mi bola od úradu v Krásnej odporučená ihneď jeho firma. Náhoda?

Zrejme to nebude nahoda pan Kovac. S menom Ducar je skor spojitost s velkoobchodom kamena, nie predajom hrobovych miest, ci vykonavanim prac pre maloobchodnych zakaznikov. Ak niekto na urade odporucil nasu firmu, je to skor pocta a osobne si to vazim, no dovod odporucania zrejme bude iny, na aky narazate. Ze ste k nam nemeriali cestu a neprisli na ich odporucanie je dobre, lebo by ste chodil zbytocne. My totiz predavame kamen vylucne kamenarom, nie koncovym zakaznikom.
Tuto informaciu urcite potvrdi ci uz vyrazny kandidat, alebo aj ten menej vyrazny ;)

Martin Ducar
aaahoy

Příspěvekod matony » čtv 13 lis, 2014 3:01 pm

hm, osočovanie od pánov Ducárovcov a pána Peterkora svedčia o tom, že nie sú až tak dobrí na akých sa hrajú. Páni ja som nenadával, len položil otázky a vytkol veci čo sa mi nepáčia a odpovede ako sa dalo čakať stále niesu!
Najprv poďme k Vám pán Slavo Ducar, cesta na Košickú Polianku nikdy nepatrila mestu, dokonca dlho nebola zakreslená ani v katastrálnej mape a bola vedená ako cesta k družstvu v K.Polianke. Neskor sa táto cesta premenovala na cestu tretej triedy. Bolo za tým kopa vybavovačiek už za pána Kažimíra....a až potom ste prišli Vy, podľa Vašej reakcie do ktorej sa pasujete ste asi SÁM NAJVYŠŠÍ. To že mestské zastupiteľstvo schválilo na rok 2015 jej rekonštrukciu bola znova práca, ale nie Vás, ale pána Kažimíra. Áno ten hunbuch okolo bol Váš...prskáte síru vôkol...nič viac. Neviete sa zmieriť s tým, že niekto má iný názor ako Vy. Napísal som reálne otázky, ktoré ste hneď napadli, pritom sa netýkali Vás a ktoré trápia nielen mňa ale väčšinu obyvateľov Krásnej! Čo je na tom zlé, alebo čo to hovorí o tom aký je človek??? A teraz pár faktov prečo sa na Krásnu a kandidátov pozerám takto!
Rozpočet Krásnej je 600tis € Pôžižka- úver za pána Kažimíra bol 350tis€ z ktorých sa urobili projekty ako Kultúrny dom ( hodnota cca 1 mil€) a kanalizácia v hodnote necelých 3mil€. Opakujem pán Kažimír dokázal za druhé volebné obdobie s porovnateľným rozpočtom ako má Krásna teraz a s úverom 350tis€ ktoré mestská časť zobrala, opravovať a robiť nové chodníky (Vami tak chválená Minska), cesty, a zrealizovať naviac tieto dva veľké projekty!!!
Celková Hodnota len dvoch investícii 4mil€- rozpočet Krásnej za 4 roky..4x300Tis€+ 350tis€ úver... cca 300tis€ je režía úradu. ĽAHKÁ MATEMATIKA pán Ducár. zrealizované projekty 4mil€-aktíva, pasíva 1,55mil€ Mimochodom mesto si požičalo za 22% úrok, kým Krásna za 7% a pred koncom volebného obdobia sa ho pánovi Kažimírovi podarilo znížiť na 5%! a s tým to preberal pán Saxa. Všetko sa konalo transparentne za takmer 100% podpory poslancov!
Takže s tou zadlženou Krásnou je to tak a nie ako to zveličuje pán Saxa. Môžete si to potvrdiť u pána Kažimíra, prípadne pána Saxu...z textu aj Vám vyplýva že Pán Kažímir dotiahol pre Krásnu do rozpočtu o 2,5mil€ viac!!! a to som nespomenul opravu a vysťahovanie rómov z bytoviek na Golianovej... je to málo??? Zdá sa Vám, že pán Saxa dosiahol viac???
Vás je zbytočné presviedčať, to nemá zmysel...nikdy som nepovedal, že pán Saxa neurobil nič, ale len v momente písania ma napadli 13 otázky na ktoré by som rád počul odpoveď a to už mám pripravené ďalšie ak by mal pán Saxa záujem...Áno, ak sa mi nepáčia veci pomenujem ich. Nikto nemá rád kritiku, ale tá nás posúva byť lepšími.
A k tomu že pán Saxa je dobrý...dnes to ukázal v Korzári ako je dobrý a podpásovkar...o všetkom vedel rok ako člen rady a starosta!!! Nebol porušený žiadny zákon, všetky faktúry objednávateľa boli vyplatené firme ktorá konkurz vyhrala. Zaujímali ma len otázky ktoré som položil, ale aspoň jednu mu teraz dám...CÍTITE SA TERAZ LEPŠIE PÁN SAXA?
matony

Příspěvekod aaahoy » čtv 13 lis, 2014 4:17 pm

matony píše:hm, osočovanie od pánov Ducárovcov a pána Peterkora svedčia o tom, že nie sú až tak dobrí na akých sa hrajú. Páni ja som nenadával, len položil otázky a vytkol veci čo sa mi nepáčia a odpovede ako sa dalo čakať stále niesu!
Najprv poďme k Vám pán Slavo Ducar, cesta na Košickú Polianku nikdy nepatrila mestu, dokonca dlho nebola zakreslená ani v katastrálnej mape a bola vedená ako cesta k družstvu v K.Polianke. Neskor sa táto cesta premenovala na cestu tretej triedy. Bolo za tým kopa vybavovačiek už za pána Kažimíra....a až potom ste prišli Vy, podľa Vašej reakcie do ktorej sa pasujete ste asi SÁM NAJVYŠŠÍ. To že mestské zastupiteľstvo schválilo na rok 2015 jej rekonštrukciu bola znova práca, ale nie Vás, ale pána Kažimíra. Áno ten hunbuch okolo bol Váš...prskáte síru vôkol...nič viac. Neviete sa zmieriť s tým, že niekto má iný názor ako Vy. Napísal som reálne otázky, ktoré ste hneď napadli, pritom sa netýkali Vás a ktoré trápia nielen mňa ale väčšinu obyvateľov Krásnej! Čo je na tom zlé, alebo čo to hovorí o tom aký je človek??? A teraz pár faktov prečo sa na Krásnu a kandidátov pozerám takto!
Rozpočet Krásnej je 600tis € Pôžižka- úver za pána Kažimíra bol 350tis€ z ktorých sa urobili projekty ako Kultúrny dom ( hodnota cca 1 mil€) a kanalizácia v hodnote necelých 3mil€. Opakujem pán Kažimír dokázal za druhé volebné obdobie s porovnateľným rozpočtom ako má Krásna teraz a s úverom 350tis€ ktoré mestská časť zobrala, opravovať a robiť nové chodníky (Vami tak chválená Minska), cesty, a zrealizovať naviac tieto dva veľké projekty!!!
Celková Hodnota len dvoch investícii 4mil€- rozpočet Krásnej za 4 roky..4x300Tis€+ 350tis€ úver... cca 300tis€ je režía úradu. ĽAHKÁ MATEMATIKA pán Ducár. zrealizované projekty 4mil€-aktíva, pasíva 1,55mil€ Mimochodom mesto si požičalo za 22% úrok, kým Krásna za 7% a pred koncom volebného obdobia sa ho pánovi Kažimírovi podarilo znížiť na 5%! a s tým to preberal pán Saxa. Všetko sa konalo transparentne za takmer 100% podpory poslancov!
Takže s tou zadlženou Krásnou je to tak a nie ako to zveličuje pán Saxa. Môžete si to potvrdiť u pána Kažimíra, prípadne pána Saxu...z textu aj Vám vyplýva že Pán Kažímir dotiahol pre Krásnu do rozpočtu o 2,5mil€ viac!!! a to som nespomenul opravu a vysťahovanie rómov z bytoviek na Golianovej... je to málo??? Zdá sa Vám, že pán Saxa dosiahol viac???
Vás je zbytočné presviedčať, to nemá zmysel...nikdy som nepovedal, že pán Saxa neurobil nič, ale len v momente písania ma napadli 13 otázky na ktoré by som rád počul odpoveď a to už mám pripravené ďalšie ak by mal pán Saxa záujem...Áno, ak sa mi nepáčia veci pomenujem ich. Nikto nemá rád kritiku, ale tá nás posúva byť lepšími.
A k tomu že pán Saxa je dobrý...dnes to ukázal v Korzári ako je dobrý a podpásovkar...o všetkom vedel rok ako člen rady a starosta!!! Nebol porušený žiadny zákon, všetky faktúry objednávateľa boli vyplatené firme ktorá konkurz vyhrala. Zaujímali ma len otázky ktoré som položil, ale aspoň jednu mu teraz dám...CÍTITE SA TERAZ LEPŠIE PÁN SAXA?

hmm osocovanie od panov Ducarovcov...nazrite hlbsie do historie tejto temy a uvedomte si, kto koho osocuje. Cital som historiu svojich prispevkov a fakt nevidim nic, co by niekoho osocovalo. Ostava mi len dufat, ze nezavadzate citatelov tohto fora aj v inych pripadoch, ze tento je vynimkou. Pan matony, ludia vedia citat, budte prosim objektivny.
Kedze mi uz je jasne kto ste, pan matony, tak len tolko, ze sa nebudem zucastnovat vasej hry a ani viac reagovat na vase narazky. V Krasnej sa mi velmi paci, ale prekaza mi jedna vec, ze sa nepotrebnymi konfliktami rozdeluju ludia na kadeake tabory. Nechcem byt toho sucastou a dufam, ze sa najde niekto, kto raz da tieto vztahy doporiadku. Kludne sa zastavte niekedy na kavu, ale radsej po volbach, aby sme zmenili temu. Tato tema je pre mna ukoncena ;)
aaahoy

Příspěvekod Yco » čtv 13 lis, 2014 8:41 pm

Dobrý večer vospolok,

chvíľku som tu nebol a ako to tu na chvíľu ožilo. ;)

Osobne nevidím nič zlé na tom, že sú v Krásnej (ako všade inde minimálne) dva tábory. To je len dobre. Nechcel by som nikoho ovplyvňovať, ale poviem Vám, že ja som sa rozhodol až v túto Nedeľu. Ostáva mi len dúfať, že dobre.

Je škoda, že matonyho otázky prišli tak neskoro. Mohli prísť skôr. Kedykoľvek za posledné štyri roky. Posledné dva mohli byť diskutované aj tuto na fóre. Na to som ho vybudoval.

Teraz už sa od pána Saxu odpovede nedozvieme. Ale po voľbách na ne, matony, nezabudnite. Samého by ma odpovede zaujímali.
Yco

Příspěvekod matony » čtv 13 lis, 2014 10:18 pm

Yco, sledoval som fórum, či sa pán Saxa odhodlá na diskusiu a hneď ako bol z ich klubu náznak toho, že sa rozhýbali, položil som otázky. S pánom Saxom sa poznám osobne, nemám s ním problém. Jediné čo ma naštvalo v tejto kampani, keď prvýkrát zažívam v Krásnej doslova nevraživosť medzi dvoma tábormi bol jeho nechutný útok v Korzári počas moratória. Tým ma pán Saxa sklamal a naviac uviedol polopravdy a zavádzal!
Naposledy upravil matony dne pát 14 lis, 2014 11:13 pm, celkově upraveno 1
matony

PředchozíDalší

Zpět na Voľby starostu Krásnej