Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Komunálne voľby 2014 - Voľby do obecných (mestských) zastupiteľstiev a voľby starostov (primátorov) - 15. novembra

rozumiem tomu dobre?

Příspěvekod slavoducar » stř 12 lis, 2014 8:35 pm

ŠTATISTIKY:
Celkom 500 príspevkov • Celkom 39 tém • Celkovo 53 užívateľov
slavoducar

Re: Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Příspěvekod matony » stř 12 lis, 2014 8:52 pm

Pre pána Ducara a Yca,
čakal som, že ako starosta sem príde a ukáže svoju veľkosť a nebude sa báť konfrontácie. Tak ako to ukázal pán Kažimír...nebojí sa otázok, odpovedá na ne a to svedčí o jeho veľkosti a mňa ako občana maximálne presviedča nielen týmto krokom, ale aj tým čo je za ním, aké investície sem dotiahol a aké projekty ukončil... Prečítal som si celú diskusiu a týmito otázkami som reagoval len preto, že prišla prvá odpoveď od kandidátov KDH a preto som mal pocit, že sem konečne zavítali...
k tým trom dňom pán Ducar...keďže čelní zástupcovia KDH sa ozvali len teraz, moja reakcia nemohla prísť skôr...neodpovedali ani na Ycove otázky, tak nebol dôvod klásť ďalšie a poukazovať pri mne na účelovosť je trošku zvláštne, keď do volebného týždňa túto diskusiu pán Saxa a pán Tomko ignorovali a práve naopak, účelovosť je na ich strane.
Keď sme pri lokalitách o ktoré sa staráme...myslím, že Ukrajinská ulica je najdôležitejšou komunikáciou v Krásnej, tak by malo na nej záležať každému obyvateľovi v Krásnej a hlavne starostovi, lebo je to tranzitná cesta cez našu obec a hlavná prístupová cesta do Ke.
matony

Příspěvekod slavoducar » stř 12 lis, 2014 9:43 pm

Matony
Meraj si velkost podla coho chces. Ja nechcem nikoho "zmensovat", ze neprisiel medzi nase "mini" publikum. Ani teba nebudem hodnotit podla toho kedy si sa zacal zaujimat o dianie v Krasnej na tomto fore a z akej (podla mna anonimnej) pozicie. Agenda kandidatov bola davnejsie jasna nam, ktori sa o nu zaujimali.
slavoducar

Re: Ukrajinska

Příspěvekod slavoducar » stř 12 lis, 2014 9:52 pm

Matony
Ked si myslis ze sa o Ukrajinsku ulicu nik nestara, tak si na nej posledne 2 roky asi nebol, alebo sa nedivas poriadne.
A o udrzbu (aj odvodnenie) sa ma starat mesto Kosice. Ak by sa na udrzbu majetku mesta rozdavalo z rozpoctu Krasnej, tak by ta to asi tiez bolelo.
Si vobec s NIECIM spokojny?
slavoducar

Příspěvekod matony » stř 12 lis, 2014 10:05 pm

Pán Ducar,
nemám problém stretnúť sa s Vami a vydiskutovať si dianie v Krásnej a myslím, že by ste boli prekvapený koľko toho ešte neviete o svojom favoritovi. Myslím že je podľa odpovedí je jasné tak u mňa ako aj u Vás kto sú naši favoriti. Ja som položil jednoduché otázky, ktoré sú realitou terajšej Krásnej, neberte to útočne ale to skrátka fakt.
Bez zaujatosti porovnajte kandidátov, ich program a to čo je za nimi. Prejdite sa Krásnou a pozrite aké nekvalitné chodníky sa urobili, ako kolabuje odvodnenie počas dažďov a koľko vody je v kanáloch aj po dvoch týždňoch, ako sa "snažil: terajší starosta pri IBV Zahumnie, ako vyzerá okolie Hornádu a hlavne ako vyzerá Ukrajinská ulica...kto dostával zákazky... Ak by ste sa po Krásnej prešli s otvorenými očami videli by ste niečo iné ako počujete od pána starostu.
K fóru...ja osobne si predstavujem, že ak starosta dostane nejakú otázku tak ju odpovie aj keď ju položí čo i len jeden človek...toto je normálna vec pri demokratickom fungovaní. Žiaľ v Krásnej to začalo fungovať po straníckej línii a zrazu nejde o dobro ľudí, ale o dobro strany!
matony

Příspěvekod matony » stř 12 lis, 2014 10:11 pm

Pán Ducár,
po Ukrajinskej chodím pravidelne autom, ale na rozdiel Vás aj peši...skúste sa prejsť po novom chodníku! Ak si nový chodník predstavujete takto, tak treba si dať klapky z očí dole! Áno, Ukrajinská patrí mestu ale je v katastri Krásnej a je na starostovi aby tlačil na mesto, či samosprávny kraj, kde je poslancom! Ja tu poukazujem na problémy, pretože starosta je tu na to aby ich riešil... Páčila sa Vám oprava cesty na Polianku? Ja som prechádzal včera, skúste sa pozrieť ako to tam vyzerá...
K odvodneniu...havarijný stav pri križovatke Ukrajinska- Golianova je už dva roky, alebo pán Ducár nechodíte tade keď prší? A čo sa týka odvodnenia...narážal som hlavne na odvodnenie Krásnej, a zaplatenie prác za nekvalitnú prácu... zákazka v Krásnej známe pod menom Jurčov a Saxov rygol...
matony

Příspěvekod slavoducar » stř 12 lis, 2014 10:54 pm

Ako sa mam stretnut s anonymom? Krizovatka Golianovej je katastrofalna uz davno. Tlacit na nu mohol starosta a taktiez nas mestsky poslanec. Mozno aj tlacili. Mozno niekto viac a niekto menej. Nebudem mudrovat, lebo neviem kto spravil co, ale viem, ze vo vela veciach sa mohlo spravit viac, ak by tahali za snurky spolocne. Na odvodneni v Krasnej sa zacalo robit a Minska je uz v ovela lepsiom stave. A nieje jedina, kde sa pracovalo. Preco sa mame vsetci skladat na IBV zahumnie? Ci sme sa skladali firme LF Development, alebo na Krasnu pri Jazere? Cestu na Kosicku Polianku nezvladol ani predosly starosta, ani terajsi starosta a neznamena ze sa o nu nestarali. Patrila stale MESTU KOSICE, iba sa uz konecne prestali tvarit ze im nepatri. Napis kto si a ja sa s tebou rad stretnem a poucim ta o ceste na Kosicku Polianku. Som uz skoro "expert" na tuto problematiku. Ak vies o zakazkach ktore sa "rozdali" protizakonne, tak by si nemal mlcat, lebo tiez porusujes zakon. Mozno si ocakaval, ze sa z rozpoctu da spravit vsetko. Splacat dlhy, prispievat na skolu, kastiel, cesty, chodniky, zahumnie........ Prosim ta skus popocitat, kolko by stalo vsetko co si predstavujes zmenene-opravene-postavene v Krasnej. Porovnaj sluby k rozpoctu a zacni hadzat kamenom......
slavoducar

Příspěvekod matony » stř 12 lis, 2014 11:51 pm

...Splacat dlhy, prispievat na skolu, kastiel, cesty, chodniky, zahumnie........ Prosim ta skus popocitat, kolko by stalo vsetko co si predstavujes zmenene-opravene-postavene v Krasnej.

Práve preto treba starostu, ktorý vie urobiť viac ako sa dá z rozpočtu. Pán Kažímír to dokázal pri kanalizácii (takmer 3.000.000€), kaštieli (cca 1.300.000€), prestavba rómskych bytoviek na Golianovej, multifunkčné ihrisko..bavíme sa o posledných 8 rokoch pri pánovi Kažimírovi a priniesol do Krásnej kvantum peňazí z rôznych štruktúr...koľko doniesol pán Saxa?
-Škola...má svojho zriaďovateľa...treba tlačiť na neho, hľadať spôsob ako nenavyšovať rozpočet obce...
-Chodníky...chodník na Ukrajinskej??? vyhodené peniaze a hanba obce takýto chodník.
-Cesta na Košicku Polianku...tiež viem o probléme viac ako dosť...ale nespomenul si jednu zásadnú vec...kto sa najviac pričinil o to, že mesto je bude opravovať? Mimochodom petícia ktorú na mesto doručil Pán Saxa dopadla fraškou...takmer dve tretiny podpisov nespĺňali náležitosti...
-Zákazky...preto som položil otázku pánovi Saxovi aby na ňu odpovedal...v prvých dvoch rokoch je to jasné aj podľa faktúr zverejnených na webe...potom sa to papierovo upravilo, ale ak si mal otvorené oči, tak si tiež videl kto a čí zamestnanci tieto práce vykonávali...mám aj dokumentáciu...
-Kaštieľ...jedna z mála vecí ktoré návšteve v Krásnej s radosťou ukážem...hlavne keď im tesne pred návštevou ukážem staré fotky ruiny a bordelu vôkol....
Naposledy upravil matony dne čtv 13 lis, 2014 2:14 pm, celkově upraveno 3
matony

Příspěvekod aaahoy » stř 12 lis, 2014 11:58 pm

Na margo docasnych chodnikov poviem tolko, ze som rad, ze su aspon take, ake su. Pre chodca bezpecnejsie ako doterajsi stav. Samozrejme, tesim sa na nove, ci uz budu od Saxu, alebo Kazimira ;) . Co sa tyka investorov, budme k sebe uprimni. Snad len Peta Vargu a firmu PEVA mozem pokladat za investora, ten sa rozvija, ale bez akehokolvek vplivu starostu, ci predosleho, alebo sucasneho. Z historickeho hladiska nevidim ineho investora, ktory by vyznamne pomohol Krasnej. Nerad sa priklanam na stranu jedneho, alebo druheho kandidata, kedze obidvoch kandidatov poznam a mam ich rad, ale kedze moja povaha mi uz tak naturalne kaze branit tych, na ktorych sa nepravom utoci, spomeniem jednu pre mna dolezitu vec. Ked Saxa ako novacik a outsider dokazal s financiami ktore mal (ci skor nemal?) k dispozicii spravit mnozstvo veci a znizit zadlzenost Krasnej, tesim sa na jeho vykon s viac peniazmi a skusenostami v dalsom obdobi. Ak teda vyhra volby ;)
aaahoy

Příspěvekod slavoducar » čtv 13 lis, 2014 12:34 am

Skola ma zriadovatela, ktory je v nevyhode oproti statnym skolam o 20%. Chodia do nej nase deti, deti Krasnanov a to je dost dolezite. Asi si nevies pradstavit vaznost institucie akou je skola. Mozno o trosku dolezitejsia ako tvoj futbal, kastiel, zahumnie a zabava naokolo!!! Aj ja sa z Kastiela tesim. Urcite aj mnoho Krasnanov. Ved vsetci nan prispeli z rozpoctu Krasnej, nie? Marek Kazimir na nom makal. Neviem ci pomohlo ze bol KDH starosta, alebo nie, ale je to v podstate jedno. "Knapik" vyhral projekt, v ktorom bol aj kastiel a Marek Kazimir to tahal do konca. Uprimna vdaka. Za kanalizaciu zacnu ludia este len "dakovat", ked im bude skrtat rodinne rozpocty. Pre cestu na Kosicku Polianku som najviac spravil JA! "Postavia tam dialnicu a pod nou bude do Polianky metro. Na kazdeho kto po nej pojde sa usmeje Bambulka. SLUBUJEM!!!! Slubili mi, ze slubia na dalsi rok. Ale teraz uz naozaj!!! :D" (...tak nejako zneju sluby ktore sa podarilo doteraz vybavit. Nic ine, sa nevybavilo iba SLUBY ) Prisiel si o prilezitost dozvediet sa viac a naozaj pomahat Krasnej. Takto z pozicie anonyma pomahas iba sebe a svojmu populizmu. Si zaujaty a jednostranny. Zatial posobis ako zly clovek a mna ucili, ze sa nemam so zlymi hrat:) Takze ak sa chces jednostranne ukojit, mozes pokracovat anonymne a budes mat posledne slovo. A ak chces aby som ti aj odpovedal, tak sa podpis. ;)
slavoducar

PředchozíDalší

Zpět na Voľby starostu Krásnej