Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Komunálne voľby 2014 - Voľby do obecných (mestských) zastupiteľstiev a voľby starostov (primátorov) - 15. novembra

Stanoviská pána Tomka k otázkam z fóra

Příspěvekod Yco » pon 10 lis, 2014 10:52 pm

Dobrý večer, posielam moje odpovede na vaše otázky.

1. zdielam názor p. starostu Saxu, a sám budem presadzovať, aby boli prevzaté komunikácie, ktoré spĺňajú technické parametre projektovej dokumantácie. Začiatkom roka prebehlo predkolaudačné stretnutie s investorom, na ktorom som sa zúčastnil, boli zdokumentované nedostatky. Budem trvať na tom, aby boli odstránené. (napr. dopravná značka uprostred chodníka, nekvalitne osadené cestné obrubníky, vysoké stupne na chodníku..)

2..
Nemám prístup ku kompletnej projektovej dokumentácii k lokalite Hora I., II. ani III. Zvod dažďovej vody pri tlakovej kanalizácii si má každý majiteľ riešiť na svojom pozemku- to by mali byť akumulačné nádoby. Tieto podľa mojich informácii nie sú dostatočné. Podložie je prevážne ílovité, voda nevsiakuje do podložia.
Preto navrhujem pri ďalšom rozšírení lokality riešiť dažďovú kanalizáciu už v projekte iným spôsobom.

3. V meste sa bude realiziovať nový plán dopravnej obslužnosti, v rámci pripomienkového konania dozriem na to, aby bolo zabezpečené spojenie z Hory aj cez víkend.

4. Nebudem súhlasiť so zmenou územného plánu, ktorý by pozemok určený pre občiansku vybavenosť, mal zmeniť na stavebné pozemky. Rovnako navrhnem oddychovú zónu v ďalších lokalitách.

5. je to zložitá otázka, každý má určite nejaký dôvod, prečo nechce meniť trvalý pobyt. Treba si len uvedomiť, že mestské časti dostávajú podielové dane podľa počtu obyvateľov.

6. Dostatočná úroveň CZŠ s MŠ, bohaté mimoškolské aktivity, úzka spolupráca s obcou, deti získavajú kamarátov priamo v mieste bydliska, čo je v dobe počítačov a soc. sietí na nezaplatenie. Podľa predbežného záujmu by sa mohli rozšíriť triedy v MŠ.

7. Ako člen stavebnej komisie, som sa aktívne zúčasňoval pri prácach na stabilizácii svahu a odvodňovaní svahu na Ulici 1. mája. Bol som nápomocný pri zimnej údržbe. Bol som sa proti zmene územného plánu na Hore. Aktívne som sa podieľal na petícii k zmene linky 28. Monitoroval som čierne skládky v lokalite pod Horou.
-
8. lesný chodník z Hory k Obecnému úradu.
Vrátenie niektorých kompetencií z mesta na obec. Vysporiadanie pozemných komunikácii s mestom, sprehľadniť, ktorá komunikácia spadá pod správu mesta a ktorá obce alebo súkromného vlastníka.

S pozdravom
Peter Tomko
Yco

Re: Stanoviská pána Tomka k otázkam z fóra

Příspěvekod Yco » úte 11 lis, 2014 8:18 am

Yco píše:...
6. Dostatočná úroveň CZŠ s MŠ, bohaté mimoškolské aktivity, úzka spolupráca s obcou, deti získavajú kamarátov priamo v mieste bydliska, čo je v dobe počítačov a soc. sietí na nezaplatenie. Podľa predbežného záujmu by sa mohli rozšíriť triedy v MŠ.
...

Pod toto sa podpisujem. Moje deti chodia do ZŠsMŠ v Krásnej a nevedia si ju vynachváliť. Povedali, že je im v nej určite lepšie ako v starej. (v starom bydlisku chodili do školy, ktorá mala takmer 1000 žiakov). Z mojej skúsenosti je výučba na veľmi dobrej úrovni. Učiteľský zbor je mladý a v mnohých prípadoch vedie výučbu moderným spôsobom. Deti majú dokonca na hodinách Informatiky tablety. ;) A kto by sa obával priveľkého vplyvu cirkvi, ten sa nemusí. Deti majú oproti štátnej škole iba jednu hodinu náboženstva navyše. A kresťanské hodnoty sa v živote každému slušnému človeku zídu. (Oproti "minulej" škole tu nie sú "grázli".) Hold, malá škola má šancu dávať deťom viac. A tá naša túto šancu využíva.

Ešte k tým kamarátom. Moje deti sú na pomery Hory "staršie". A u nás majú len málo kamarátov. Z "Valala" majú ďalších a pravidelne sa stretávajú u nás a aj "dole".
Yco

Re: Stanoviská pána Tomka k otázkam z fóra

Příspěvekod Yco » úte 11 lis, 2014 8:32 am

Pán Tomko,

ďakujem za vyjadrenia k
Kód: Vybrat vše
http://forum.kosicekrasna.sk/post430.html#p430

Poprosím Vás ešte o odpovede na
http://forum.kosicekrasna.sk/post451.html#p451
a
http://forum.kosicekrasna.sk/post458.html#p458
Yco

Re: Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Příspěvekod aaahoy » úte 11 lis, 2014 11:01 am

Chcel by som takto verejne podakovat Ycovi, za jeho namahu pri spravovani tohto fora, obzvlast pri teme volieb. Sam by som sa rad opytal na cokolvek, ale vdaka Ycovi a jeho vycerpavajucim otazkam, sam uz ani neviem, na co by som sa pytal :) . Vazim si to Yco ;) .
Taktiez vdaka kandidatom za ich doterajsie odpovede a ja pevne verim, ze ich osobne ambicie ostanu v tieni pomoci obcanom Krasnej a ze neostane iba pri sluboch.
aaahoy

Příspěvekod matony » stř 12 lis, 2014 12:25 am

dobrý deň,
mám pár otázok na terajšieho starostu:
1. prečo nebolo na pažiti pri Hornáde- Golianova ulica kde sa povolila skládka odpadu z výstavby plynovodu zrealizované FUTBALOVÉ IHRISKO ako ste sľúbili občanom tejto lokality, ako kompenzácia zo strany zhotoviteľa? Prečo nebol bordel odprataný, ale len bagrom roztiahnutý?
2. prečo boli stavebné zákazky realizované bez výberových konaní a boli pridelené zástupcovi starostu a poslancovi? neskor cez nastrčenú firmu pracovali na stavbách naďalej ľudia zástupcu starostu?
3. Aké nedostatky boli vytknuté pri kontrole z ministerstva ( postačí heslovite)
4. Podpora futbalu 47tis. Môžete ju rozpísať? Pretože futbalový klub v Krásnej pod Vaším vedením funguje len druhý rok a dva roky tu hralo Opátske a naviac získali zadarmo množstvo hráčov...
5.ako je možné, že Ukrajinská ulica smerom k Bajkalu vyzerá po dažďoch ako v ruskom filme? Prečo nieje križovatka odvodnená stojí tam kvantum vody?
6.Ako by zhodnotil kvalitu chodníka na Ukrajinskej ulici smerom od mosta do dediny? Môj názor: úbohejší chodník som nevidel...
7. Prečo napriek viacerým žiadostiam nedostala štátna materská škôlka žiadny príspevok a aktivačných pracovníkov tam starosta poslal až po sťažnostiach rodičov... Odpoveď bola stále, že škôlka má svojho zriaďovateľa...ale aj cirkevná materská škôlka má svojho zriaďovateľa a napriek tomu ste tam poskytli viacero dotácií..
8.Koľko peňazí ste doniesli mimo rozpočtu do obce? ( eurofondy, dotácie, súkromný sektor?)
9. Prečo ste boli proti rozvoju obce a podkopávali IBV zahumnie? a až keď bolo jasné že je vo finálnej fáze, tak ste otočili kabát?
10. Prečo ste odmietli podporiť kaštiel a potom ste sa ním ako najväčší patriot chválili? ( poslanci Vás museli prehlasovať aby dotácia na kaštiel bola)
11.ako mohli byť zaplatené faktúry za odvodnenie Krásnej ak odvodnenie nefunguje?
12.Prečo sa nestaráte o povodie Hornádu? Presnejšie netlačili ste na povodie aby sa starali o breh.
13.Prečo ste navýšili počet zamestnancov a napriek tomu ste zaviedli obedňajšie prestávky?
a pre Yco...Krásna nieje len Hora...o ktorú sa mimochodom absolútne pán starosta nestará ale pivo v nedeľu bolo super..ak stačí občanom dvakrát do roka vypiť si a mať starostu bez plánov a taktiež niekoho kto nevie pritiahnuť žiadne investície, tak nech ten volí pána Saxu!
Naposledy upravil matony dne stř 12 lis, 2014 9:00 pm, celkově upraveno 2
matony

Příspěvekod Yco » stř 12 lis, 2014 10:05 am

Otázky som starostovi preposlal mailom.

Viem, že Krásna nie je len Hora. Ja som z Hory a starám sa o jej budúcnosť. Bohužiaľ, okrem Teba sa nikto iný o budúcnosť svojej lokality na fóre nestaral. Mrzí ma to.
Yco

Vedlajsie dvere

Příspěvekod slavoducar » stř 12 lis, 2014 3:52 pm

Matony.
Nevsimol si si ze terajsi starosta na toto forum nechodi? Mozno si sa mal zaujimat o odpovede skor, tak ako to urobil Yco a "zavesit" tie odpovede tu. Nezda sa ti ucelove pytat sa 3 dni pred volbami "vo vedlajsich dverach"?
slavoducar

Příspěvekod Yco » stř 12 lis, 2014 3:55 pm

Chodí, keď ho upozorním...
Yco

Příspěvekod slavoducar » stř 12 lis, 2014 4:01 pm

Unikla ti podstata. Ta je, ze tu NECHODI. Chodis tu ty, ja a zopar ludi. Ostatni sa tu sem-tam mrknu. Ak v tom tempe dojde aj starosta, tak sa moze stat, ze ti odpovie v moratoriu, a to by bolo tiez nie Kosher.
slavoducar

Příspěvekod maxima » stř 12 lis, 2014 8:06 pm

Sem tam sa mrkne do dnešného dňa 974 ľudí. Ale je pravda, že nepíšu.
maxima

PředchozíDalší

Zpět na Voľby starostu Krásnej