Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Komunálne voľby 2014 - Voľby do obecných (mestských) zastupiteľstiev a voľby starostov (primátorov) - 15. novembra

Re: Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Příspěvekod slavoducar » pon 03 lis, 2014 8:46 pm

Dobry den Matony,

Ani ja si nemyslim, ze Yco sa zle vyjadril. Pan Sasfai svoj nazor este nevyjadril a nevidim, ze by si Yco hned na ten "nazor" odpovedal. Pana Sasfaia poznam sice iba trosku, a citim ze je dobry clovek. No nie kazdy ho pozna a nie kazdemu moze stacit, ze je dobry clovek.
Naposledy upravil slavoducar dne pon 03 lis, 2014 8:53 pm, celkově upraveno 1
slavoducar

Příspěvekod Yco » pon 03 lis, 2014 8:47 pm

Skvelé. Ďakujem.

EDIT: To je reakcia na Mareka Kažimíra » Pon Nov 03, 2014 7:40 pm
Yco

spravnikandidati.sk - Košice

Příspěvekod Yco » úte 04 lis, 2014 8:40 am

k záväzkom spravnikandidati.sk sa pridali títo Košičania.
Yco

Příspěvekod Yco » čtv 06 lis, 2014 3:40 pm

Ospravedlňujem sa za príspevok ľahko mimo témy, ale nedalo mi:
Kód: Vybrat vše
http://patriciajanikova.blog.sme.sk/c/367895/byt-bratislavskym-poslancom-je-vyhodne-aj-vy-by-ste-sa-rovnako-usmievali-z-bilboardu.html
Yco

Příspěvekod Marek Kažimír » sob 08 lis, 2014 7:43 am

Veľmi pekne a múdro povedané. Podľa mojich neoficiálnych informácií existuje posudok od TU Košice na stav časti komunikácie v lokalite "Na Hore I". Viete potvrdiť, či existuje? (Ste mestským poslancom za našu MČ.) Ak áno, kde presne je zverejnený? Preberiete komunikácie, ak sa napr. zistí, že podložie nie je v na-projektovanej hrúbke?

Či posudok existuje neviem, treba sa opýtať investora a súčasného starostu. V prípade, že podložie nebude zrealizované podľa projektovej dokumentácie cesty neprevezmeme.

Kanalizácia Na Hore mohla a podľa môjho laického názoru mala byť gravitačná, pretože sme na vyvýšenej ploche. Čo chcete spraviť, aby ste nám ušetrili výdavky za jej využívanie? (Keď už ste ju vo svojom minulom volebnom období schválili.) Budem konkrétny. Každý majiteľ nehnuteľnosti Na Hore musí mať vlastnú šachtu, pretože máme tlakovú kanalizáciu, ktorá niečo stojí a musí sa takisto o ňu postarať v prípade havárie, pretože je jeho vlastníctvom. (To je, mimochodom, naše "špecifikum" ešte aj v rámci MČ.) Napriek týmto zvýšeným nákladom platíme rovnaké stočné, ako ľudia, ktorý majú kanalizáciu gravitačnú a teda sa ich tieto náklady netýkajú.

Pri výstavbe kanalizácie bolo rozhodujúce stanovisko vodárenskej spoločnosti. Pokiaľ by bolo možné vybudovať gravitačnú kanalizáciu určite by to investor využil aj z dôvodu lepšej predajnosti stavebných pozemkov. Otázne by bolo ako by bola vyriešená otázka prečerpávania do tlakovej kanalizácie z pohľadu možnej havárie ( chýbal by odľahčovací kanál), ale to je skôr otázka pre odborníkov.

Rozhodnutie o spôsobe realizácie dažďovej kanalizácie ako "povrchovej" je tu tiež ešte z Vášho minulého volebného obdobia. Developer nám povedal, že je to výhodnejšie, ako mať klasický odvod dažďovej vody rigolmi alebo potrubím, pretože po daždi odtečie po povrchu voda rýchlejšie. Toto bude tretia zima, čo tu bývam. A môžem Vám povedať, že pri dlhotrvajúcich dažďoch sme vo vode vždy, keď prechádzame cez cestu z jedného chodníka na druhý, čomu sa nedá vyhnúť.

Aký je dôvod, že VVS, a.s. odmieta prevziať projekt dažďovej kanalizácie? A prečo v takom prípade vôbec uvažovať, aby ju obec prevzala tak ako je?

Vodárenská spoločnosť nepreberá dažďovú kanalizáciu, ani v iných lokalitách. Veľkým problémom v lokalite Na Hore je to, že niektorí vlastníci vypúšťajú dažďovú vodu zo striech priamo na ulice. Investor bude musieť dobudovať dažďovú kanalizáciu z verejných priestranstiev a odviesť dažďovú vodu do potoka, ktorý vychádza z bývalého odkaliska. Až po takto ukončenom projekte a systémovom riešení môže samospráva zvážiť, či prevezme dažďovú kanalizáciu a komunikácie alebo nie.

Petícia, ktorú MČ Krásna naposledy predložila DPMK a ktorú sme podporili aj my z lokality Na Hore, bola úspešná len spolovice. 13 -ka chodí tak, ako to bolo pred letom. 28 -ka ostala tak, ako je. Ja chápem argument vyťaženosti, ale výsledkom je, že nemáme spoj z lokality Na Hore do centra v čase pracovného pokoja. Sme súčasťou Košíc. Preto tomu celkom nerozumiem. Napríklad mladšia lokalita na Heringeši má vlastný spoj:
Kód: Vybrat vše
http://www.dpmk.sk/aktuality/nova-linka-s-elektrobusmi-na-heringes
Kedy budeme mať Na Hore spojenie do centra celotýždenne? Veď predsa jedným z argumentom pri predaji pozemkov Na Hore či Záhumnie, je, že disponujú MHD. Čo nie je celkom pravda.

Rozvoj dopravy, hustota liniek je vždy záležitosťou rokovaní samosprávy s DPMK. Mojou ambíciou je a bude zlepšovať kvalitu verejnej dopravy vo všetkých lokalitách a častiach Krásnej.

Kedy to ako potencionálny líder vidíte reálne? ( potraviny - supermarket)

Pri súčasnom tempe rozvoja IBV Na Hore, Záhumnie to reálne vidím do roku 2016.

Ktorú novú prístupovú cestu máte na mysli?
Rekonštrukcia cesty na Polianku vzišla z aktivity obyvateľov a súčasného starostu MČ Krásna. Vy ste ju mohli podporiť z pozície mestského poslanca už skôr. Mýlim sa?

Zjazdnosť cesty na Košickú Polianku, ktorá do rokku 2010 nepatrila nikomu sme s veľkým úsilím zabezpečovali z prostriedkov Krásnej. Plátanie a lepenie je čiastkové riešenie, ktoré som z úrovne mestského poslanca presadzoval ( asfaltová drva, plátanie) cez referát dopravy magistrátu. O týchto aktivitách môže informovať aj Martin a Slavomír Ducár. Osobne vždy hľadám komplexné riešenie, ktorého efekt je viditeľný neskôr lebo je časovo a finančne náročnejší, ale efekt je dlhodobý. S mestom Košice je dohoda ( primátor, riaditeľ MMK), že v roku 2015 sa urobí komplexná rekonštrukcia celej cesty ( základy, podložie, odvodnenie) a to z prostriedkov PP - projekty.

Veľmi ambiciózny plán. Páči sa mi. Ako ho máte finančne podložený?

Volebný program vychádza a možností rozpočtu Krásnej, mesta Košice a pripravovaných výziev príslušných ministerstiev cez zdroje Európskej únie.

Ako dokážete z pozície starostu ešte ovplyvniť rozšírenie Slaneckej cesty, cesty do Košickej Polianky či vybudovanie R2 -ky? Nie je o tom už rozhodnuté?

Rozšírenie Slaneckej cesty na dva pruhy do centra bola urobené z iniciatívy mestského poslanca a podnikateľov z Krásnej. O dopravných projektoch je síce rozhodnuté, ale starosta a poslanci musia vyvinúť oveľa väčšiu aktivitu, aby tieto stavby boli aj v reálnom čase, t.j. do 2018 realizované a boli prioritou mesta a Národnej diaľničnej spoločnosti.
Marek Kažimír

Příspěvekod Yco » sob 08 lis, 2014 9:45 pm

Dobrý večer, pán Kažimír,

dovoľte mi reagovať. (Veci, na ktoré nereagujem, považujem za dostatočne vy-argumentované.)

Marek Kažimír píše:Či posudok existuje neviem, treba sa opýtať investora a súčasného starostu. V prípade, že podložie nebude zrealizované podľa projektovej dokumentácie cesty neprevezmeme.

Trošku sa divím, že o tom ako náš zástupca v meste neviete. Opýtam sa zajtra o 14 -tej vo Včielke pána Saxu.

Nezachytil som odpoveď na otázku: "Čo chcete spraviť, aby ste nám ušetrili výdavky za jej (kanalizačnej šachty) využívanie?"

Marek Kažimír píše:Veľkým problémom v lokalite Na Hore je to, že niektorí vlastníci vypúšťajú dažďovú vodu zo striech priamo na ulice.

Podľa vyjadrenia developera je možné dažďovú vodu vypúšťať na cestu, ktorej profil bude podľa jeho slov upravený ako povrchová dažďová kanalizácia, pokiaľ je táto najprv zachytávaná do na to určených akumulačných nádob.

Nezachytil som odpoveď na otázku "Ktorú novú prístupovú cestu máte na mysli?"

Marek Kažimír píše:Zjazdnosť cesty na Košickú Polianku, ktorá do rokku 2010 nepatrila nikomu sme s veľkým úsilím zabezpečovali z prostriedkov Krásnej. Plátanie a lepenie je čiastkové riešenie, ktoré som z úrovne mestského poslanca presadzoval ( asfaltová drva, plátanie) cez referát dopravy magistrátu. O týchto aktivitách môže informovať aj Martin a Slavomír Ducár. Osobne vždy hľadám komplexné riešenie, ktorého efekt je viditeľný neskôr lebo je časovo a finančne náročnejší, ale efekt je dlhodobý. S mestom Košice je dohoda ( primátor, riaditeľ MMK), že v roku 2015 sa urobí komplexná rekonštrukcia celej cesty ( základy, podložie, odvodnenie) a to z prostriedkov PP - projekty.

Počul som o danej veci od pána Saxu a pána Ducára, ktorý natočil aj video. Ja sám som v tejto veci niekoľkokrát komunikoval s magistrátom a napr. 1.7.2011 som dostal od nich email, v ktorom sa okrem iného píše, že na zmierenie havarijného stavu komunikácie, výtlky zasypú frézovaným materiálom v 28. týždni 2011. V danom čase som o tom informoval napr. tu, tu a tu.
Yco

Predvolebné kortešačky

Příspěvekod Yco » pon 10 lis, 2014 4:01 pm

Včera som bol na dvoch predvolebných kortešačkách. A každá bola iná. 8-)

O 14 -tej (Prišiel som pred pol treťou.) sa začala "U Včielky" a bolo tam plno ľudí, množstvo vravy, piva a guláša. Ten nosili na stôl kandidáti na poslancov do MČ. Najviac snáď pán Tomko. Bolo to sympatické. On a pán Saxa si našli chvíľočku čas, aby som sa ich mohol pýtať. Odpovede pána Saxu vložím do samostatného príspevku. Pán Tomko ma požiadal, aby som mu otázky poslal do mailu, že ich zodpovie. Pán Jurčo prisľúbil, že sa takisto pokúsi na otázky z mailu odpovedať. Táto kortešačka bola svieža, stavila na istotu guláša. A páni poslanci sa v priebehu času, kedy som tam bol, nepredstavili. Zrejme rátali s tým, že sa všetci poznajú. Boli ako veľká rodina. S novou asi nerátali.

O 15 -tej (Prišiel som pred pol štvrtou.) bola ďalšia "Pri starom mlyne". Konala sa v oveľa komornejšej atmosfére. Ale za to sme sa od každého kandidáta dozvedeli čo to o ňom? Aké priority chce riešiť v prípade zvolenia? A odznel aj verejný prísľub, že v prípade, že bude konanie novozvoleného starostu nezlučiteľné s ich svedomím, budú obhajovať princípy, ktoré deklarovali, pretože od nezávislých kandidátov sa nič iné očakávať nemôže. Dozvedeli sme sa aj, že volebný program, ktorý pán Kažimír predstavil aj tu na fóre, bol vypracovaný vzájomnou diskusiou, polemikou a nakoniec zhodou. Celé stretnutie sa konalo vo veľmi priateľskej atmosfére.

Pokiaľ máte záujem dozvedieť sa viac, môžte sa opýtať kandidátov na fóre alebo prostredníctvom ich mailových adries, ktoré sú na fóre zverejnené.
Yco

Volebný program pána Saxu

Příspěvekod Yco » pon 10 lis, 2014 7:55 pm

Včera som sa vo Včielke dostal k Volebnému programu pána Saxu. Pán Saxa mi ho dal osobne. Nech sa páči, tu je:
Saxov volebný program.pdf
(41.78 KiB) 113 krát
Yco

Stanoviská pána Saxu k otázkam z fóra

Příspěvekod Yco » pon 10 lis, 2014 8:21 pm

1. Komunikácie budú prevzaté v zmysle projektu po kolaudácii, ktorej bude predchádzať nezávislé posúdenie. Existuje už posudok na komunikáciu na Šuhajovej ulici od TU Košice. Je k nahliadnutiu na úrade. Je to verejná listina. Pána Saxa mi prisľúbil, že mi ju pošle mailom.

2. Kanalizácie budú prevzaté až keď budú funkčným systémom odvodnenia. Súvisia s bodom číslo jeden, lebo sú súčasťou komunikácií. Kanalizácia Na Hore I je kolaudovaná podmienečne.

3. MHD - linka číslo 28 bude po voľbách premávať aj cez víkend, čo podľa pána Saxu prisľúbil aj súčasný primátor, pán Ráši.

4. Potraviny Na Hore - Podľa slov pána Saxu sú v programe, ja ich ale nevidím. Pred rokmi bol pánom Saxom zmarený plán developera predávať pozemky určené pre občiansku vybavenosť na účely bývania. Momentálne pán Saxa komunikuje s podnikateľmi v Krásnej.

5. Motivácia majiteľov pozemkov stať sa občanmi Krásnej - Pán Saxa nevidí cestu, ako tak urobiť.

6. Prečo využívať školské zariadenia v Krásnej? - Dostupnosť, kvalita stúpa s počtom detí.

7. Čo osobne urobil pre "Horu"? - v zime osobná kontrola komunikácií, osvetlenie Smutnej ulice, prechod okolo vykopávok Na Hore I, každodenné riešenie problémov v ktoromkoľvek čase, osobne ťahal autá zo závejov v predminulú zimu. (Môžem potvrdiť.)

8. správnikandidáti.sk - Necíti potrebu sa viazať ani touto iniciatívou ani Richtárskou prísahou, pretože sa týmito princípmi už riadi dávno.

9. digitalnemesto.sk - je v pláne pre celé Mesto Košice a teda aj pre MČ Krásna.
Yco

Plánované stretnutia s voličmi

Příspěvekod Yco » pon 10 lis, 2014 8:50 pm

Dobrý deň, panie a páni kandidáti,

ostáva už len pár dní. Ak máte v pláne ešte nejaké stretnutie s Vašimi voličmi, môžete jeho termín a miesto publikovať na fórum. Nie každý sa o tom včerajšom dozvedel.

Mimochodom, toto je počet videní tejto témy k dnešnému dňu:
screenshot.310.png
Počet videní k 10.11.2014
screenshot.310.png (14.12 KiB) Zobrazeno 1313 krát

Možno to za to stojí.
Yco

PředchozíDalší

Zpět na Voľby starostu Krásnej