Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Komunálne voľby 2014 - Voľby do obecných (mestských) zastupiteľstiev a voľby starostov (primátorov) - 15. novembra

Re: Čo od nového starostu MČ Krásna očakávajú občania?

Příspěvekod Marek Kažimír » pon 13 říj, 2014 9:30 pm

Pekný večer,

rád sa zapojím do otvorenej diskusie o súčasných problémoch Krásnej a ponúkaných riešeniach. Kandidujem na funkciu starostu Krásnej a poslanca mestského zastupiteľstva v spoločnom tíme s nezávislými kandidátmi na miestnych poslancov a to s Ing. Jánom Kubičkom, Ing. Petrom Kubičkom, Martou Bodnárovou, Ing. Antóniou Dudríkovou, Bc. Róbertom Sasfaiom a Ing. Františkom Klikom. Na vaše otázky budem priebežne odpovedať počas volebnej kampane od 30.10.2014 do 12.11.2014. Marek Kažimír
Naposledy upravil Marek Kažimír dne stř 15 říj, 2014 8:19 am, celkově upraveno 2
Marek Kažimír

[Košice] Samospráva | Local Government

Příspěvekod Yco » úte 14 říj, 2014 1:35 pm

Zdravím,

možno nepoznáte fórum
Kód: Vybrat vše
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=2439
o Košiciach.

Sú v ňom úžasné fotografie ale aj informácie o našej samospráve, ako ju vidia prispievatelia.
A práve vlákno s týmito informáciami Vám odporúčam:
www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=881324

Je tam teraz už 84 strán, takže najčerstvejšie info nájdete až tak okolo osemdesiatky... ;)

Ale stojí za to si prečítať aj tie od roku 2009 v prípade, že je čas. 8-)
Yco

Příspěvekod Sasfai Róbert » úte 14 říj, 2014 6:09 pm

Zdravím, som jeden z kandidátov. Rád doplním do zoznamu svoj email - sasfai@guard.sk
Ďakujem.
Sasfai Róbert

Příspěvekod Yco » čtv 16 říj, 2014 9:05 am

Zdravím, Róbert,

ďakujem a držím päste. Dúfam, že sem od 29.10. napíšete svoj náhľad na otázky z tohto fóra. :)
Yco

V zozname je pokladník i riaditeľ SBS ale aj nezamestnaný

Příspěvekod Yco » čtv 23 říj, 2014 2:24 pm

V Mestskej časti Krásna budú mať voliči jednoduchý výber pri voľbe kandidáta na starostu. O ich hlasy sa uchádzajú len dvaja - právnik Marek Kažimír a starosta Vladimír Saxa. Jeden z nich skúša šťastie aj pri voľbe do Mestského zastupiteľstva (Kažimír).

Starší má 44, mladší 37 rokov, priemerný vek je teda 40,5 roka.

Väčší súboj sa očakáva pri voľbe poslancov do Miestneho zastupiteľstva v jednom vytvorenom volebnom období. Kandiduje 30 uchádzačov, no zvolených môže byť len 7 poslancov.

V zozname je pokladník, dispečer i riaditeľ SBS, vodič, fyzioterapeut, ale aj nezamestnaný.

Najmladší kandidát má 20, najstarší 68 rokov.

Zdroj: kosickespravy.sk
Yco

Voliči dostanú štyri hlasovacie lístky

Příspěvekod Yco » pon 27 říj, 2014 3:08 pm

Košice – Komunálne voľby sa uskutočnia o tri týždne, v sobotu 15. novembra. Košičania si zvolia primátora, starostov, ako aj miestnych a mestských poslancov. Do rúk preto dostanú štyri hlasovacie lístky.
26.10.2014 - 16:56
Zdroj:
kosickespravy.sk

Boj o priazeň voliča je obrovská – primátorom môže byť len jeden kandidát, hlásia sa ôsmi adepti. Do mestského zastupiteľstva sa môže dostať 41 poslancov, kandiduje až 328 ľudí.

Veľký boj bude aj o stoličky starostov. V meste je 22 Mestských častí, taký istý počet starostov. O richtársku palicu bojuje až 113 kandidátov. Isté to majú iba starostovia Džungle a obce Ťahanovce, kde súčasní starostovia nemajú protikandidátov.

V jednotlivých Miestnych zastupiteľstvách je miesto pre 180 poslancov, kandiduje 818 adeptov.

Voliči pri vstupe do volebnej miestnosti dostanú od členov komisie obálku so štyri hlasovacie lístky – hlasovací lístok pre voľby primátora a hlasovací lístok pre voľby poslancov mestského zastupiteľstva. Zároveň dostanú hlasovací lístok pre voľby starostu mestskej časti a hlasovací lístok pre voľby poslancov miestneho zastupiteľstva.

Hlasovací lístok pre voľby primátora a hlasovací lístok pre voľby poslancov mestského zastupiteľstva sú označené na ľavom okraji modrým pruhom.

Zdroj: kosickespravy.sk
Yco

V miestnom rozhlase bez kampane

Příspěvekod Yco » stř 29 říj, 2014 3:31 pm

Miestny úrad Mestskej časti Košice - Krásna oznamuje občanom, že v zmysle zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení, zák. č. 275/2006 Z.z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov, nebudú kvôli blížiacemu sa termínu volieb do orgánov samosprávy 2014 v miestnom rozhlase vysielané oznamy v priamej či nepriamej súvislosti s predvolebnou kampaňou. Toto rozhodnutie bolo prijaté z dôvodu vysokého počtu kandidátov rôznych politických strán a hnutí, ktorých požiadavky by z technického hľadiska nebolo možné uspokojiť rovnomerne. Ďakujeme za porozumenie.

Zdroj: kosicekrasna.sk
Yco

Příspěvekod Marek Kažimír » pát 31 říj, 2014 8:58 am

Aké sú podľa Vás podmienky prevzatia komunikácií Na Hore od developerskej spoločnosti?

Po skúsenostiach v Krásnej, v meste Košice je potrebné preberať všetky investície v oblasti verejno prospešných stavieb od developerov, obchodných centrier po dôkladnej kontrole skutkového stavu stavieb a dodržania projektovej dokumentácie. Pri každej etape výstavby musí byť prítomný zástupca miestneho úradu, podobne to robia správcovia sieti ( vodárne, elektrárne a plynári).

Aké sú podľa Vás podmienky prevzatia kanalizácie a odvodu dažďovej vody Na Hore od developerskej spoločnosti?

Kanalizáciu musí prevziať do majetku a správy VVS, a.s.. Dažďovú kanalizáciu prevziať odmietajú, samospráva v Krásnej ju môže prevziať s podmienkou dôslednej kontroly dodržania celej projektovej dokumentácie po kolaudácii stavby. V budúcnosti nás čaká v celej Krásnej odvodnenie verejných priestranstiev do Hornádu a Torysy, iba tak budú obyvatelia v bezpečí v prípade prietrží a nedôjde k zaplavovaniu niektorých ulíc.

Čo spravíte so súčasným stavom MHD Na Hore?

Základnými požiadavkami na MHD sú časová, územná dostupnosť, a požadovaná frekvencia spojov. Každá zmena verejnej dopravy, ktorú by som predložil na DPMK bude po dôkladnom prieskume požiadaviek obyvateľov dotknutej lokality. Samospráva musí podporovať rozvoj verejnej dopravy. Základným argumentom pre rokovania musí by aj jej vyťaženosť. Potom vieme rozširovať linky aj hustotu grafikonu.

Kedy budú Na Hore potraviny?

Pri schvaľovaní územného plánu lokality Na Hore sme vytvorili územia s možnosťou výstavby obchodných centier a služieb. Starosta musí byť lídrom pri rokovaniach s vlastníkmi pozemkov určených na výstavbu marketu a potencionálnymi investormi ( freshom, tescom, billou...) a vtedy to vidím reálne. Na Hore by malo bývať cca 3000 obyvateľov a to je už zaujímavá kúpna sila.

Ako motivujete vlastníkov nehnuteľností Na Hore, aby sa čím skôr stali oficiálne občanmi MČ Krásna?

V prípade, že uspejem vo voľbách v Krásnej zavedieme kartu občana so zľavami na rôzne kultúrne, športové podujatia, napr. ponúkneme výhody pri využívaní nového tenisového kurtu, iných športovísk. Pri umiestnení detí do materských škôlok a v novom zariadení pre seniorov budú uprednostnení obyvatelia Krásnej.

Prečo by ste odporučili vlastníkom nehnuteľností Na Hore využívať školské zariadenia v MČ Krásna?

Školské zariadenia sú umiestnené v čistom prostredí bez hluku a majú kvalifikovaný personál. Moje deti navštevovali škôlku a školu v krásnej a bol som v maximálnej miere spokojný. Škola dosiahla niekoľko veľmi zaujímavých úspechov na rôznych vedomostných súťažiach a je zapojená vo viacerých medzinárodných projektoch. Dôležitou úlohou je doriešiť prechod vlastníckych vzťahoch zo štátu na zriaďovateľa a príprava projektu rekonštrukcie celej školy, športovísk zo zdrojov EÚ. Starosta musí byť v toto procese rozhodujúcou osobou, ktorá vyvolá všetky rokovania s požadovaným výsledkom.

Čo ste Vy osobne urobili pre vlastníkov nehnuteľností Na Hore?

- podpora prípravy a schvaľovacieho procesu urbanistickej štúdie Východného mesta, a územného plánu Východného mesta,
- predloženie a schválenie územno-plánovacej dokumentácia lokality Na Hore ( miestne, mestské zastupiteľstvo), s moderne zapracovanými prvkami verejnej zelene a občianskej vybavenosti,
- presadenie novej prístupovej cesty v lokalite,
- zaradenie komplexnej rekonštrukcie cesty na Košickú Polianku medzi súvislé opravy ciest mesta Košice v roku 2015 cez projekty súkromného a verejného partnerstva.

Čo Vy osobne plánujete urobiť pre MČ Krásna?
Náš volebný program pre dynamický rozvoj v Krásnej na roky 2014 - 2018 má päť hlavných priorít:

Rozvoj dopravnej infraštruktúry a služieb
- rozšírenie Slaneckej cesty cez Jazero na štyri jazdné pruhy,
- súvislé opravy ciest – Minská, K majeru, Opátska, cesta na Košickú Polianku,
- nové cesty na ulici „ Na močidlách“, Hornej,
- obnova chodníkov a ukončenie obnovy námestia sv. Cyrila a Metoda, podpora rozvoja lokality IBV Záhumnie,
- rozšírenie miestneho cintorína a zvýšenie starostlivosti o hrobové miesta a jeho okolie,
- vyčistenie lokality Vyšný dvor a zriadenie malých obchodíkov, ktoré ponúknu základné služby obyvateľom ( pekárnička a iné služby),
- výstavba korčuliarskeho a cyklistického chodníka na povodňovej hrádzi,
Základom ďalšieho rozvoja Krásnej je budovanie dopravnej infraštruktúry. Iba so silnými partnermi ( NDS, KSK a mestom Košice ) postavíme rýchlostnú cestu R2, rozšírime Slaneckú cestu a opravíme cestu na Košickú Polianku.

Starostlivosť o mladých a seniorov
- výstavba nájomných bytov pre mladé rodiny a malometrážnych bytov pre seniorov v lokalite Pri jazere a Golianova,
- výstavba zariadenia opatrovateľskej služby, denného stacionára pre seniorov,
- zriadenie turistického klubu a podpora turistiky a cykloturistiky,
- výstavba cyklistického areálu,
- podpora záchrany základnej školy a rozšírenie kapacít materských škôlok
Každý rok vieme pomocou štátne dotácie vybudovať 90 bytov. Pre seniorov na pozemku bývalého miestneho úradu postavíme senior dom s 24 hodinovou zdravotníckou službou. S ministerstvom školstva opravíme základnú školu a rozšírime materskú škôlku.

Moderná a efektívna a samospráva
- miestny úrad opäť otvoríme aj počas obedňajšej prestávky a v sobotu do 12.00 hod.,
- inovácia oznamovania úradných oznamov a zasielanie informácií cez SMS správy,
- zriadenie starostovskej soboty.
Starosta bude pre občanov prítomní na miestnom úrade každú sobotu od 08.00 do 12.00 hodiny. Starosta a úradníci musia občanom efektívne slúžiť.

Ochrana zdravia a verejnej zelene
- komplexná rekonštrukcia zdravotníckeho strediska a zriadenie špecializovaných lekárskych pracovísk,
- odvodnenie Krásnej do Hornádu a Torysy,
- zriadenie dobrovoľníckeho hasičského zboru a civilnej ochrany,
- zriadenie stanovišťa rýchlej záchrannej zdravotníckej služby 112,
- zazeleňovanie verejných priestranstiev a pravidelné kosenie verejnej zelene.
Naše ulice budú bez otvorených rigolov s upravenou zeleňou. Centrum Krásnej a cintorín musia byť naším výstavným zrkadlom. S vyškolenými dobrovoľníkmi lepšie zvládneme všetky živelné pohromy.

Kultúra a šport
- podpora lokálnych, folklórnych skupín( Dedinská folklórna skupina Krasňanka), hudobných skupín, ochotníckeho divadla Krasodiva, Senior klubu,
- výstavba tenisového kurtu s umelých povrchom v areáli základnej školy,
- podpora mladých športových talentov ( futbal, hokej, florbal atď.),
Organizáciou kultúrnych a spoločenských podujatí pre všetky vekové skupiny chceme všetkých Krásňanov spájať a podporovať vzájomnú komunikáciu a spolupatričnosť aj s novými obyvateľmi, ktorí našli svoj domov v u nás Krásnej.

EDIT: Zvýraznil som otázky, aby sa v texte lepšie orientovalo. Text som nijako nekorigoval. Yco
Marek Kažimír

Příspěvekod Tonka » pát 31 říj, 2014 10:17 am

Dobrý deň,

kandidujem ako poslankyňa pod č.3, prosím Vás o opravu mojej mailovej adresy, pri mojom mene je uvedená nesprávna, zaujímalo by ma ako ste na to prišli?
Moja mailová adresa : antoniadudrikova@gmail.com
Tonka

Příspěvekod Yco » sob 01 lis, 2014 11:45 am

Tonka píše:... prosím Vás o opravu mojej mailovej adresy, pri mojom mene je uvedená nesprávna, zaujímalo by ma ako ste na to prišli? ...

Dobrý deň, pani Dudriková,

v čase, keď som písal článok, som si preveroval na Internet -e každého kandidáta podľa jeho mena a bydliska. Vo Vašom prípade to bolo:
https://www.google.sk/search?num=100&lr=&as_qdr=all&q=%22Ant%C3%B3nia+Dudrikov%C3%A1%22+OR+%22Dudrikov%C3%A1+Ant%C3%B3nia%22+AND+%22Edisonova+12%22+AND+mail&oq=%22Ant%C3%B3nia+Dudrikov%C3%A1%22+OR+%22Dudrikov%C3%A1+Ant%C3%B3nia%22+AND+%22Edisonova+12%22+AND+mail&gs_l=serp.3...6004.8611.0.9174.9.9.0.0.0.0.397.1112.2j3j1j1.7.0....0...1c.1.58.serp..9.0.0.VJpjESQKwU4
A dopátral som sa k adrese uvedenej v zozname. Dnes som toto vyhľadávanie skúsil znovu. Tú adresu mi už nevyhodilo. Ospravdlňujem sa a opravujem.

Ďakujem za informáciu a vítam Vás na fóre. :)
Yco

PředchozíDalší

Zpět na Voľby starostu Krásnej