Kvalita vody v studniach

Z každého rožku trošku alebo
tipy, na ktoré sme prišli pri stavbe a zariaďovaní domu.

Kvalita vody v studniach

Příspěvekod jan.magur » čtv 25 črc, 2013 10:15 pm

Zaujimalo by ma aka je kvalita vody v studniach v Krasnej. Od znameho, ktory si dal robit rozbor vody svojej kopanej studne mam info, ze nie je pitna kedze v minulosti tam mali ludia bezodne zumpy. Takou vodou sa neodporuca ani polievat zeleninu na zahrade. Je teda niekto v Krasnej kto ma v studni pitnu vodu ale nie typu "pijem ju cely zivot a som zdravy ako repa" ale naozaj spraveny rozbor vody. Ak ano jedna sa o kopanu (betonove skruze priemeru napr. 100 cm, mensia hlbka) alebo vrtanu studnu (PVC rura priemeru napr. 20 cm, hlbka niekolko desiatok metrov)? Pri mojom pozemku sa robil minuly rok rozbor vody zo 6 m vrtu a Chemicka spotreba kyslika (Cr) je 38,6 mg/l pricom akceptovatelna hodnota je 3 mg/l !!! Teoreticky vrtana studna by na tom mieste mohla priniest pitnu vodu kedze by tahala vodu z hlbky napr. 20 m a strkopieskove podlozie ma dobre filtracne vlastnosti. Rad by som pocul vas nazor / skusenosti pred tym nez investujem do vrtanej studne 1000+ eur a zistim, ze tou vodou nemozem polievat ani zeleninu.
jan.magur

Zpět na Zaujímavosti